Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Větráky se točí monitor nereaguje...

Dobrý den,
mám takový problémek. Sestavil jsem si nový počítač. Vše pospojoval podle dokumentace. zapojil do zásuvky zmáčknu Power a počítač se "rozběhne" větráky se roztočí, je i slyšet že začne pracovat HDD, cd-romka vyjíždí a to je asi tak všechno.. monitor nenaběhne.. je v klidovém režimu jen poblikává.. prostě jako když z grafiky nejde žádný "signál". Ramky jsem zkoušel přehazovat do jiných slotů jak jen to šlo.., grafiku jsem dvakrát vyndal a zase vrátil, monitor mám ozkoušený na funkčním pc, zapojené je oboje do jiných zásuvek, šroubky na desce nejsou extrémně dotažené...
Bohužel nemám možnost vyzkoušet jednotlivé části v jiném počítači, ale zdá se mi, že by to mohlo být vadnou základní deskou. Když z grafické karty odpojím přívod proudu, a pc zapnu neozve se žádná výstraha jako tomu je u mého druhého počítače... stejně tak když třeba vyndám obě ramky nebo odpojím HDD. Může to být indikace vadné desky?
Mohu s tímto jít rovnou do prodejny na reklamaci? Popř. co ještě dál zkoušet.

Díky všem za nápady a rady a omlouvám se jestli se to tu už někde řešilo...

Komponenty:
Gigabyte GA-EP45-DS3L - Intel P45
Intel Core2 Duo E7400 2.8GHz 3MB 1066MHz 775pin BOX
Gainward 0230-Bliss HD4850 GS Goes Like Hell 512MB, PCI-E
Kingston DIMM 4096MB DDR II 800MHz KHX6400D2K2/4G
Seasonic SS-500ET-T3 500W, OEM
Western Digital Caviar Black WD6401AALS - 640GB

Je zapojen speaker na základní desce do bedny nebo je pípák na desce rovnou? Odpoj vše nepotřebné (nech jenom MB, procesor, paměti, grafiku a zdroj) a zkus, jestli nenaběhne, tak vyměňuj všechny komponenty za jiné popř. je zkoušej v jiných PC. Pokud budou všechny fungovat, tak je v háji deska

speaker jsem našel.. je mimo desku a vydává docela hodně slabý "cvrkot" našel jsem ještě jeden nezapojený kabel do desky 4pinovýma konektor procesoru. po zapojení a zapnutí monitor pořád nic zato se pc začal vypínat.. větráky se točí cca 10 sek pak se vypnou a znovu naskočí.. monitor pořád nejde..
Bohužel nemám možnost vyzkoušet ostatní hardware na jiném pc proto bych potřeboval nějak určit v čem by mohl být problém.

zredukoval jsem jí na zdroj+desku+cpu a třikrát to píplo.. to tedy znamená, že je deska v pořádku?

Po tom co jsem zapojil ten 4 pinový konektor procesoru tak z pípáku vychází i takový slabý zvuk (cvaknutí, přeskočení, prasknutí)a po druhém třetím "cvaknutí" pc spadne a zase naběhne..

pokud 4 pinový kabel vypojím tak při sestavě CPU,zdroj a deska nic třikrát nepípne... ale ani nepadá.. jakmile ho zapojím pc padá ale i třikrát pípá.. jinak při přidání RAM nepípá nic jen padá...

Jinak grafika se při vyndání přívodu k větráku zahřívá takže se s ní asi něco děje..

Podle specifikace desky je CPU podporováno.

4 pinový kabel tam podle manualu vážně asi nepatří... takže jsem zpět u jediného problému a to že nenabíhá monitor..grafika se hřeje, HDD je v pořádku zkoušel jsem už i jiný.. ramky bohužel nijak neotestuji.. ale pořád mě udivuje, že bez všeho kromě procesoru nevydává onen varovný signál... pouze když byl zapojen ten 4 pin kabel.

Tak už jsem na to přišel.. :-) po tom co jsem vyzkoušel vše možné od odpojování všeho možného a čtení blogů jsem to rozlouskl. Způsobuje to moje Case.. základní deska leží na 5 šroubech a je dotažena dalšími šrouby a nějakým způsobem dochází k skratování nebo co já vim.. prostě když jsem vše z bedny vyndal a pc rozchodil jen na stole tak vše bez problemu i monitor naběhl..

Všem i tak díky za snahu poradit..

To sa tu radi 10x do mesiaca tak sorry ze nemame predkov papagajov. Predpokladame ze ked uz niekto sklada PC tak necpe distancne stlpiky tam kde nemaju byt. Ale ok ze si na to aspon prisiel, mohol si uz ale odpalit aj dosku aj zdroj.

P.S> pokial mas distancne stlpiky v kejse len tam kde maju byt, tak je naprd doska (studenak apod)