Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyšisované barvy na LCD

Ahoj,

mám 19" LCD od LG, ale během posledního půl roku pozoruji celkem nepříjemné změny v barvách - ve spodní části monitoru jsou barvy světlejší, v té horní se zase začíná na velkých jednobarevných plochách objevovat něco jako rastr, a celkově se mi barvy už nezdají tak kontrastní, jako po koupi. :/ Monitor používám převážně na internet, drobnější úpravy fotek, a na DVD. Monitor je zakoupený v lednu 2007, takže by ještě měl být v záruce (36 měsíců).
Jde ale o to, jestli má smysl tuhle změnu barev reklamovat? Nebo je to prostě vlastnost LCD monitorů, že se barvy časem vyšisují?

Díky.

Nesmysl. Chapu, ze je dole screen svetlejsi (TN-F, co?), ale na LCD nemuzou barvy "vyblut". Spis to vidim na nejaky neuvazeny zasah do menu monitoru ci grafiky (kontrast, jas, gama, teplota,...). Nevrtal se v tom nekdo?

začíná na velkých jednobarevných plochách objevovat něco jako rastr

Ha! Tohle napovida na (minimalne) prehrivani grafiky, popr. problem s RAMDAC. Pripoj ten monitor k jinemu PC - dela to furt?