Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s pamatami

Dobry vecer,mam problem s ramkou,mal som v pc 1GB A-DATA PC 3200 DDR,2,5V,a 256Mb APACER DDR PC3200,2,5V,vybral som tu mensiu a dal tam 1GB APACER PC-3200,3V,problem je v tom ze ked som pc zapol,
pocul som zacvakanie,pc sice zacalo nacitavat,ale vyhodilo mi hlasku ze sa stal problem s hardverom/novym/
mal som na vybery safe mod,normal,stav ked bol pc v poriadku,ale pri kazdej s moznosti sa pc restartoval.
Bios mi 2GB pamate vidi.skusil som vymenit ramky v slotoch,ale bez uspechu.moja doska je ASUS-P5pe-vm,
cital som podporu 2GB,ale aj max.podporu 3V,zeby to bol problem?ramku samostatnu som neskusal.ramky som vratil spat a system ide.nevie niekto poradit?

to chce nějakého profesionálního skladatele, ale nezdá se mi možné regulovat pracovní napětí samostatně (2.5V a 3V). jedině v biosu poštelovat na střed mezi ně, ale ta a-data bude víc topit.
zkus tu novou apacer u vyměnit za jiný typ, podobnější tvé původní.
ty 3V mi jsou dost divné - to je starý typ na inzerát/od známého?

Ziadne napatie u RAM nenastavuj, hlavne nie na 3V!!!
DDR(1) bezia vsetky na 2.5V a nic netreba menit (ta volba je len pre overclockerov a ty nic neoverclockujes). Este som nevidel DDR(1) ktorej by bolo treba nastavovat napatie.
Ked nejde tak bud mas spinave kontakty (zastrc to viackrat nech sa precistia), studenak na doske (manipulaciou sa to sere) alebo je vadna (RAM apod). RAM sa testuje napr. programom goldmemory (treba urobit CD a nabootovat) alebo memtest86 (je napr. na ultimate boot CD, nabootovat, najst, spustit)

Dakujem,vyskusam,je to mozne ze kontakty su spinave,lebo prvykrat ked som ju tam strcil tak mi pc vydavalo divny zvuk,trocha bola spinava,pc uz nevydal divny zvuk.ono mi to vypisovalo aj ze windows sa nespustil v poriadku,problem s hardverom,alebo napajanim,zdrojom/volne prelozene/zajtra ju mam moznost otestovat v inom pc pripadne dam na tvoje rady.ale este otazka v Biose bola evidovana,to zobrazi aj ked je vadna??

Tvoja doska podporuje dualchannel a ked si tam nacpal dve 1GB tak asi BIOS zapol dualchannel ale to funguje len so zhodnymi modulmi. Takze bud skusit v BIOSe vypnut dualchannel alebo skusit tam dat len presne zhodne moduly (zhodne neznamena vyrobcu ale presnu konfiguraciu chipov, uplne zhodne moduly)