Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pokazený procesor?

Zdravim,kamrátovi sa podaril kusok,prevhrol cele pc tak nestastne ze mu z neho vyletel procesor.
Jedna sa o AMD Phenom triple core procesor 8450 AM2 WC,2,10ghz,3x 512KB L2 cache a 2048KB L3 cache.
Pc sa nesnazil ani zapnut a dal mi ho len tak.vlastne sa na nom polamali take male zlte ihlicky,niektore su pokrivené,a tá kocka/mensia na ktorej su sa hybe,ta pasta ci co je pod nou akoby uz nedržala.
Može byt taky procesor funkcny?co sa da s nim urobit?je mi to luto hodit do kosa,len ja nemam moznost ho odskusat.

Zdravim,kamrátovi sa podaril kusok,prevhrol cele pc tak nestastne ze mu z neho vyletel procesor.

Tomu nevěřím.Procesor mu hňápl na zem maximálně ze stolu. Můžeš zkusit narovnat pokřivené nohy ale pokud jsou nějaké zlomené a je jich víc bude to spíš zbytečný pokus.

Na procesoru je chladič, dobře, ten se ukopnout dá má svoji váhu a plastové uchyty okolo patice to udržet nemusí. Procesor je ale lehkej a připevněný všema těma nožičkama v patici- nedovedu si představit jakou by musel dostat ránu aby z ní vylítl...To pak může pohřbít i pevný disk8-)

ten pc bol s otvorenou casou na posteli jak siel okolo tak zakopl ci tak nejak,vlastne to je jedno.
terza som si pozrel obrazok jedneho procesoru na googlu.vyzera to takto:
https://www.czechcomputer.cz/uploadimg/USR.603281/ DA48D8DAD603AD9DC125742A004BD39A/K0903101809541803 346955215480263.jpg,

som si myslel /asi aj on/ze tie medzery su vlastne ulomene piny.v tom pripade nic nechyba len je tych par
pokrivenych.

První obrázek je příliš malý, tam není poznat, zda některé piny skutečně chybí, nebo jsou ulomeny. Pokud jsou jen ohnuty, tak je narovnej.
Druhý obrázek je neostrý, tudíž k ničemu.
Třetí obrázek je jen chladič, to je taky k ničemu.
V první řadě ten procesor odloupni od chladiče. Nápověda - procesor je to malý s nožičkama, chladič je to velký hliníkový.

omg chlape naco do toho lezes ked ani nevies ako vyzera CPU? daj to niekomu kto vie viac ako len zapnut PC a pustit si net.
Neviem skade ten lamer co mu to vraj vyletelo stadial (to uz fakt neviem ako to fyzikalne dokazal) zistil, ze ty sa do toho rozumies viac...

nic v zlom, ale toto je realita a ak nechces toho viac dodrbat ako opravit, daj tomu pokoj. Aby ta este ten tlk neserval, ze si mu to dobabral este viac.

Jenomže jestli je procesor i po té havárii funkční, se pozná jedině v provozu, a k tomu potřebuješ adekvátní patici na vyzkoušení - pokud nemáš kde vyzkoušet, tak máš asi smůlu, a nikdo ti nezaručí funkčnost, i kdyby ses ptal padesátkrát…