Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto "Instantní" OS

Existuje nějaký takový OS na např. expresscard kartě? Můj notebook takový systém nemá a vím, že je k tomu potřeba i spešl HW (tuším že to má svoje CPU a určitě paměť)... ale rád bych něco podobného na svém notebooku. Nový kvůli tomuto kupovat nehodlám, to je samozřejmé...

Nebo existuje něco takového, co by šlo i na mém notebooku? Potřebuji systém, který hodně rychle naběhne, bude na něm snad jen internetový prohlížeč, popř. kalendář - prostě něco, co půjde rychle a nebude tam kupa jiných zbytečností.

Dík :)

Mám subnotebook bez mechaniky, takže připadá v úvahu jen USB (USB Ubuntu jsem zkoušel, tak před rokem, ale vždy nabootoval jen jednou a po normálním vypnutí jsem ho pak už nikdy nezapnul - a zas nějak zrovna rychlou flashku nemam... tak průměr), expresscard a paměťovky, popř. SSD v notebooku.

Není tam.. mám jakýsi přímo od Broadcommu, ale netuším, co s ním... je pro Linux celkově, ale nikde nepíšou, jak ho vecpat do SLAXu... někde jsem četl, že tam ani nejde, tak fakt už nevím... Přitom Ubuntu najede karta bez problému, sic mu připojení k wifi trochu trvá, ale prostě to jede... Rád bych však ten slax, protože potřebuju něco RYCHLÉHO, malého a co mi půjde všude.. hlavně ať na to je co nejdelší výdrž...

Zkusil jsem ndiswrapper, pak jsem dal ndiswrapper -i /mnt/sda1/drivers/bcmwl6.inf a enter, napsalo to, ze to driver nainstalovalo...
Ndiswrapper -l ukazal nainstalovany tento driver a jeste nejaky radek pod tim
Pak jsem ale dal MODPROBE NDISWRAPPER a vyhodilo mi to toto:
"Modprobe ndiswrapper
- FATAL: Error inserting ndiswrapper (/lib/modules/2.6.27.8/misc/ndiswrapper.ko): Invalid module format"

Co s tim???

Na flash disku můžeš mít např. Reatogo - jedná se o live verzi Windows XP. Nebo se dá udělat upravený Windows PE.

No a pak zmíněnej Linux, třeba Slax, na multimédia třeba GeexBox. Ale tady nevím,jak moc je složitý dostat to na flash disk.

Pavel