Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Presmerovanie v pripade nedostupnosti dnska

Nakolko GTS ma stale vypadok, cize nejde asi tretina slovenskeho internetu (poradna nastastie nebezi u GTSka) napadla mo ako do buducnosti riesit vypadky dnska.
Chcel by som presmerovat poziadavku klienta na lokalnu stranku s oznamenim o chybe v pripade, ze dnsko nevie resolvovat danu adresu.
Takto po ranu vsak neviem, ci to riesit cez binda alebo apacha.

aha.. tak to potom jo.

Ale já osobně bych si normálně rozjel svoje záložní caching DNS (tedy ne forwardér) a bylo by to v suchu.

edit: pokud je výpadek déletrvající, lze samozřejmě nasměrovat všechny NXdomain odpovědi na nějaký vlastní web, kde může být oznam (tak to třeba dělá OpenDNS, ti tam ale strkají hlavně svou reklamu)

Do Bindu jedině patchem. Kdesi jsem ho měl, ale řekl bych, že vyfičel se starým PC. Ale u DNS je ještě jeden problém - co s ostatními službami mimo http?

Nejjednodušším řešením pro ISP by asi byla transparentní proxy s odpovídající konfigurací, jenže to je zase velký zásah do funkce sítě a velký potenciální problém.