Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak změnit název počítače

Dobrý den, potřebovala bych poradit s tím, jak změnit název počítače. Změna se mi zatím podařila jen přes =) ovládací panely, výkon a údržba a systém, ale i přes to složky stále nesou název původního zadání. Jak to změnit úplně? Předem děkuji za odpovědi.

Název účtu = to, co se mi objeví při spuštění počítače se jmenuje Martkéta a chtěla bych, aby to v sobě měly i názvy složek, ale tam se stále objevuje zadání původního majitele tedy XXX. Toto nastavení se nejspíš zadává při prvotním programování počítače a prý by to mělo jít změnit, jen mi nikdo zatím nedokázal poradit jak.

Takže: operační systém je zřejmě Windows XP. Uživatelský účet, ve kterým jsou data se dříve jmenoval XXX a cesta k dokumentům je C:\Documents and Settings\XXX\atd.

Pak někdo účet přejmenoval? Nebo vytvořil novej? Podle mýho je vhodný ty data zkopírovat, ideálně na disk D: (je-li). Protože každej odborník na téhle poradně ti řekne, že mít data na C: a ještě k tomu v profilu je blbost.

Tedy: buď překopírovat data do C:\Documents and Settings\Markéta\, nebo ještě lépe na D:

Zvládneš to?

Pavel

Ked vytvori noveho pouzivatela (napr. spustit: control userpasswords2) tak stareho uzivatela moze zmazat a aj jeho profil (az vykopiruje vsetky potrebne uzivatelske data odtial - posta, dokumenty, atd). V registroch snad nebudu ziadne odkazy do profilu v HKLM ale len v HKCU a to sa pouzije nove. Samozrejme nejake dementne programy ktore boli nainstalovane len pre jedneho pouzivatela budu mat problem a bude treba ich preinstalovat pre noveho pouzivatela, inac to nejde.

ok tw chápu, že ve vzorové situaci to bude fungovat, ale...

MM.. schválně si to projeď, nebo účet libovolného usera, uvidíš sám.
Profil a jeho proměnné se definuje v HKLM - absolutní cesty.
Pokud nainstaluješ prg (a to prasečí) do appdata, může ti jeho následná asociace na handlery zavařit systém.
V našem růžovoučkém systému bude referenční "Documents and Settings\XXX" obsažen pouze v listu proměnných uživ. účtů - nikde jinde. Nemáme růžovoučký systém - pouze chyby a nepochopení programátorů, takže to bude všemožně.
----
Osobně bych doporučil začátečníkovi do toho naprosto nehrabat. pokročilejšímu bych doporučil program na hromadnou změnu v registry (najít nahradit). Ovšem i sám autor si uvědomuje závažnost této funkce, takže to rafinovaně schoval - hledané slovo ať je: greenfieldkn . Používáte na vlastní riziko.