Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Asus WL-520gC - nemůžu navázat spojení přes HTC Touch Cruise

Ahoj, dnes mi přišel router Asus WL-520gC, přeflashnul jsem mu firmware na DD-WRT dle návodu, co je tady na poradně a chtěl bych, abych také mohl přistupovat na internet z mého PDA HTC Touch Cruise. Nyní popíšu, jak to dělám:

V nastavení routeru dám Wireless - Wireless security
Security Mode - WPA2 Personal
WPA Algorithms - TKIP
WPA Shared Key = moje heslo, třeba test prozatím, než to rozchodím
Key Renewal Interval (in seconds) - nechám default, 3600
Save - Apply

Potom zapnu wifi na HTC, dám vyhledat síť, je u ní dobrý signál a zámek, kliknu na ní, dám připojuje se k: Internet, další:
Ověřování: WPA2-PSK
Šifrování dat: TKIP
Síťový klíč: heslo = test,
další, na HTC mi ale vyskočí hláška, že Zadaný síťový klíč není správný. Opakujte akci.

Co dělám špatně? Díky za odpověďi.

nejprve zkus připojit i něco jiného, ať vyloučíš možnost, že chyba je v routeru. Jinak WPA2 rozhodně NEdoporučuju, prakticky nepřináší pro domácího uživatele nic pozitivního, naopak zbytečně zatěžuje router a zařízení AES šifrováním.

Další kroky:
- vypnout Afterburner
- zkontrolovat, že je vypnuto hlídání MAC adres
- zkusit wifi bez zabezpečení (jestli to vůbec celé funguje)

TKIP je "jen" mechanismus použití/uložení/přenosu hesla (Buď jsou hesla "natvrdo" v zařízeních (TKIP), nebo se používá Radius server, který hesla generuje.

použitá metoda šifrování je to, čím se zásadně liší WPA a WPA2, WPA používá "starý" RC4, WPA2 pak AES. V praxi je pak rozdíl mezi oběma, nebavíme-li se o možnostech např. CIA/NSA :-), nulový (osobně se paranoidně obávám, že ani AES není v takovém případě bezpečný :-)).