Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem C# - otevření a zavření formu

Zdravím.

Omlouvám se za začátečnický dotaz, jako je tento, ale mám hotový form v C# Windows Forms a potřeboval bych po kliknutí na položku v menu otevřít ne nový, ale v editoru již vytvořený formulář.

Tento kód vytvoří nový, prázdný formulář, což nechci...

Form nastaveni = new Form();
nastaveni.ShowDialog();

Ve Visual Basic stačilo jednoduše napsat:

My.Forms.nastaveni.ShowDialog()

...a bylo.

Jak stejného výsledku docílím v csharp-u?

Až tohle bude hotové, budu potřebovat ještě jeden formulář, v něm bych chtěl zrušit minimalizaci a maximalizaci (to umím přes Properties), ale chtěl bych zrušit i křížek v záhlaví okna a zavření formuláře docílit kliknutím na tlačítko. Jaká je tedy v csharp-u náhrada za

Close()

a jak zruším ten křížek?

Díky předem

Nebýt toho, že ve škole děláme v C# a po půlroce dělání konzolových aplikací jsme přešli k Windows Forms a musím se tedy učit C#, tak to radši napíšu ve VB. :-(

Potřebuju upřesnit, kam mám napsat to, co jsi mi teď napsal (mám první form "neco" a druhý form "nastaveni", oba připravené v designeru).

Díky za účast v řešení mého dotazu, ale pořád mám problém...

Form nastaveni = new nastaveni();

To zvýrazněné to prý nemůže najít, přitom ten form jsem tak pojmenoval v okně s nastavením designu v položce (Name).

ad2) Ten křížek bych chtěl úplně zrušit, ale pokud je to na dlouho, tak ho tam nechám...