Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tmavé okraje monitoru

O co jde:
Mám 2 léta starý monitor Fujitsu (6800 kč)
Od novoty pravý horní roh byl trochu tmavší.
Nyní na bílé ploše pozoruju že tmavly i ostatní okraje.
Není to moc vidět, ale na bílém pozadí to vidět jde celkem dobře.
Je to přirozený jev stárnutí, nebo podsvětlovací trubice začínají předčasně odcházet?
Jistě už tu má někdo starší lcd, tak by mohl poreferovat.
Ale není to nic, kvůli čemu bych nemohl spát.
Ale i tak za odpovědi děkuji

U meho byvaleho LCD Hyundai L91A jsem pozoroval neco podobneho, rovnomernost podsvitu smerem k okrajum se s nabehanymi provoznimi hodinami menila k horsimu, po cca 2.5 letech provozu podsvit odesel uplne, zarucni oprava vse poresila, po teto byl obraz a podsvit mnohem lepsi nez puvodni od novoty.

Stará zářivka má také tmavé konce. No a LCD monitor není nic jiného. Podsvětluje to speciální typ zářivky, který také má omezenou životnost.
Často se uvádělo, že LCD má mnohem vyšší životnost než CRT. Není to pravda.
Kvalitní CRT například vydrží v kuse (24/7) pracovat např. 8 let. U LCD je toto jen zbožné přání výrobců.