Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak se zbavit AMD Dual Core Optimizeru?

Ave. Mam tu na "leceni" PC, kde user nainstalil vyse zminenou ulitku, cimz obdrzel dead cat. Std rezim nenajede vubec (black screen), nouzak se resetuje ihned po pokusu o zavedeni GUI. In fact, nedostanu se vubec k tomu, abych ulitu odstrelil ci zakazal spusteni (Starter). Je nejaka moznost (krome reinstallu WXP), jak bych ulitu odstranil (ci alespon poskodil), cimz bych se dostal aspon do nouzoveho rezimu (klidne s chybovou hlaskou)? Dost jsem guglil a zjistil, ze par lidi tento problem melo - jejich reseni se ovsem bez kompletni reinstalace /formatu/ neobeslo. Je zivotne dulezite (pro nej ]:)), aby instalace zustala takova, jaka je (teda krome toho DCO). Body obnoveni jsou v systemu vypnuty. Co hergot s tim?

Konfigurace: Athlon X2 5600+, AMD780G, IGP, 2GB RAM, 250GB WD Caviar SATAII, WXP SP2/CZ.

Heureka! Dokonano jest...

Pokud by nekoho zajimalo reseni:

Je tristni, ze se firemni utilita optimalizace jader mlati s firemnim rizenim spotreby procesoru. Resenim tohoto problemu je vypnuti AMD_CnQ v BIOSu desky. PC jede jak hodinky. Chrchlajz, tak tohle u AMD teda prehnali...

Dekuju brtnikovi, hostovi a tankovi za zajem, kamose Bigheada (to je nick :-D) blahorecim.

BTW: podotazka - nechat bezet DCO nebo CnQ? Je to desktop, takze na spotrebu CPU se slusi vyprdnout. Na druhou stranu nevidim duvod, proc chranit potencialne problematicky DCO. Dilema...