Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak propojit 2 PC na hraní po místní síti LAN?

Dobrý den, jsem v tomto směru laikem a potřeboval bych poradit. Kamarád má 2 PC připojená k internetu od O2 ADSL. Chtěli bychom 1 PC nahradit mým a zapařit proti sobě přes místní LAN. ALe nevím, jestli bude stačit přenastavit pouze IP adresu a masku sítě a mělo by to fungovat tak je je současně zapojeno (k modemu/rozbočovači atd.) současným (asi rovným kabelem??) a nebo je potřeba koupit křížený kabel, odpojit modem atd. a zapojit pouze křížový mezi 2 PC a nastavit IP a masku. Předem díky moc za pomoc....Tom

..tohle máme jako náhradní řešení, kdyby ta první možnost s routerem nešla, protože kámoš už tam má kabeláž propojenou s tím routerem asi s rovnými kabely a u tvého řešení bychom potřebovali? křížový...ale kdybychom použili tvoje řešení, stačí obě PC nastavit takto: 1 PC ip adresa: 192.168.1.1 a druhé PC 192.168.1.2., maska podsítě na obou: 255.255.255.0 a použít ten křížový kabel.....šlapalo by to tak?