Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Formátování disku

dobrý den chtěl bych se zeptat, instaloval sem Windows Xp a po formátování disku a instalaci samotných Windows při prvním spuštění sem na disku měl 2 Windowsy a programy které by snad po formátování měly být smazané tam stále sou. V BIOSU sem zadával aď to bere z DVD jako první a pak sem pokračoval podle instrukcí. Nevíte kde dělám chybu? Díky za odpověď

Disk mám rozdělený na C a D, ale v BIOSU sem dával disk C. Teď sem to dělal znova a formát se vůbec neobjevil. Mohli byste prosim vás napsat začátek instalace Windows v BIOSU co mám zadat aby se to naformátovalo. Díky

- v biosu nastavíš boot z cd
- při začátku instalátor otestuje obsah disků, najde starou instalaci a ptá se zda ji opravit, nebo instalovat znovu.
- opravit znamená že novou instalaci přehraje přes starou. obnoví se tím poškozené windows, ale bývá třeba doinstalovat service pack/aktualizace. taky je potřeba znovu nainstalovat ovladače základní desky, případně grafiky.
- nová instalace: nabídne ti výběr kam instalovat. pokud najde více diskových oddílů, tuším předvolí jinam než byla stará instalace, a záleží jestli to tak necháš. (ale vzpomínám si jen matně, já vždy instaluju na zformátovaný systémový oddíl).
čili bios za to nemůže, příště se dívej co ti instalátor windows píše.