Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook kolem 14000Kč

Dobrý den, chystám se koupit notebook, tak bych poprosil o pár rad.
1. Budu ho používat převážně doma a to výhradně na internet, filmy, hudbu, fotky, kancelářské práce. Rozhodně ne na hraní her!!!
2. Bez operačního systému. Linux už si rozchodím sám.
3. Měl by mít numerickou klávesnici.

Měl bych předběžně jeden typ, pokud někdo s tímto notebookem máte nějaké zkušenosti, prosím podělte se. http://www.anacomp.cz/default.asp?cls=stoitem&stii d=35056

Děkuji za rady.

loading...

Já se k tomu trochu přidám - je to můj kamarád a dlouho jsme spolu koupi notebooku probírali. Bohužel sám nemám s notebooky až takovou zkušenost, abych mu mohl doporučit konkrétní model.
Notebook bude sloužit hlavně jako náhrada stolního počítače - tady není diskuze, v tomto má jasno.
Numerickou klávesnici tam chce, protože občas to bude přenášet a bez num.klávesnice se mu blbě pracuje. Je to hlavní podmínka.
A musí to být koupitelné bez OS, bo k čemu platit licenci Widlí, když ji nepoužije.

Co jsem se díval, tak nabídka je omezena na notebooky 16" - 17", ale když už jsme něco našli zajímavýho, tak to bylo s OS, např. tento. A když bez OS, tak už jen zůstane nabídka od MSI, Asus a Acer.
Snad tady v poradně bude někdo vědět, co by bylo dobrý.

Též mám zkušenost jen s pár ntb, ale uvedeného procesoru bych se nebál. Chybějící power management měly u Intelu pokud vím jen Celerony. Tohle by mělo být dobré. Asi ne tak špičkové, jako u nejnovějších CPU, ale má-li člověk specifické požadavky, musí někde lehounce slevit.
Nevím sice přesně, k jakým úkolům bude ntb používán, ale já u ntb nikdy neměl problém se nevýkonným procesorem - vždycky mě nejvíc otravovala rychlost (pomalost) disku. CPU ne.