Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WIFI připojení

dobrý den, koupila jsem si wifi, nainstalovala ji, ale nejde se mi pripojit do zadne bezdratove site. bydlim na vesnici a je zde bezdratovy internet zdarma. prosím, jak se k němu mam pripojit? predem dekuji

Pred tym nez, ste si kupila wifi do USB, bolo treba zistit na miestnom urade operatora siete a jeho kontaktne udaje.
Bolo treba operatorovi zavolat a poradit sa ake zariadenie treba kupit aby ste mohla vyuzivat internet zdarma...
Najpresnejsie informacie vam poda len operator siete.
pozn. USB wifi nieje zrovna najstastnejsie riesenie pre vzdialene pripojenie na wifi operatora, ktory poskytuje bezplatny Internet.
Precitajte si na zadnej strane, alebo v manualy do kolko metrov taketo zariadenie co ste si kupila vobec funguje.

takže nejdřív zkusíme jak je nastavena síť:
start - spustit - cmd.exe [enter]:

ipconfig -all

pravým myšem označit vše, enterem kopnout do schránky, ze schránky třeba přes notepad na flashku a vyklopit sem.

nebo v tom okně zvolíš vybrat vše, enterem kopneš textový výpis do schránky, ze schránky přímo (nebo přes notepad a flashku) sem.

Microsoft Windows XP [Verze 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\Asus F5RL>ipconfig -all

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : asus-4f47013ba1
Primární přípona DNS. . . . . . . :
Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : neznámý
Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne
WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Atheros L2 Fast Ethernet 10/100 Base
-T Controller
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-1E-8C-24-83-06
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 192.168.168.2
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.168.1
Servery DNS . . . . . . . . . . . : 192.168.11.11

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti 2:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Bluetooth Personal Area Network
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-1D-60-FD-45-AF

Adaptér sítě Ethernet Bezdrátové připojení k síti:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Popis . . . . . . . . . . . . . . : SMCWUSB-G 802.11g Wireless USB 2.0 A
dapter
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-22-2D-3C-E6-DF

C:\Documents and Settings\Asus F5RL>

teď to máš připojené k nějakému routeru po drátě, to chodí.

to wifi se ti objevilo mezi síťovými adaptéry, akorát není připojené, čili neukazuje ip adresu. ale nevím jestli se u těchto externích krámů taky nevolí jejich zapnutí nějakým zatrhávátkem v ovladači - podobně jako přepínačem nebo klávesou u notebooků, nebo nastavením u wifi routerů.

USB WiFi adapter je vhodný akurát na pripojenie sa na router ktorý je v jednej, prípadne susednej miestnosti, praktický dosah cca tak 20-30m maximálne. Moje skúsenosti sú také že skor ta dolna hranica.
To čo chceš Ty, totíž pripojiť sa na vzdialený bod, bez vonkajšej smerovej antény nepojde.

No ako prvé kontaktuj toho kto poskytuje pripojenie aby si zas nekupila niečo čo nebudeš potrebovať.

anténka toho SMCWUSB-G nemá asi žádný zisk, a protože váš místní provider nejspíš nemá vysílač rovnou před tvým barákem, proto asi nic nechytíš.

čili i když je to podle výpisu nainstalované dobře, ten pidikrám je nejspíš horší než integrované wifi v notebuku.
potřebuješ ap které má normální anténu, a navíc ji má přes standardní rsma konektor ať se dá připojit externí anténa s větším ziskem.

ale lepší je to konzultovat s vašim místním wifi poskytovačem.