Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypínání PC

Pěknej večer,kámoš má problém s pc,když nic nedělá,teplota CPU se pohybuje okolo 52°C,což je podle mě normální,ale jakmile zapne nějakou hru,tak se mu po cca 15-45min vypne pc,a chlazení procesoru a grafiky je úplně rozpálený. Co stim? Předem díky za odpověď

Záleží, jak má větranou skříň a jaké hraniční teploty má nastaveny
v BIOSu. Ať se tam mrkne, taky může odšroubovat bočnici, jestli to pomůže.
Jestli má chaos v case a vzduch tam neproudí, tak nic jiného nemůže čekat.

teplota CPU se pohybuje okolo 52°C,což je podle mě normální

jestli má přímotop p4, pak je to u něj typické, ale rozhodně ne normální.

chlazení procesoru a grafiky je úplně rozpálený

někdo něco tak trochu přetaktovával?
některé hloupě vymyšlené chladiče procesorů mají velmi úzké mezery mezi žebry - ta se zanáší prachem, a když tam neproudí vzduch, chladič vůbec nechladí. jde sundat ventilátor a vysát to?

a viz fuente: pokud má procesor nenormálně vysokou teplotu v klidu, a v biosu (sekce healthy) je nastavena normální hlídaná mez, pak to vypíná už při běžném zatížení.