Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doporučte prosím optimální foťák

Potřeboval bych poradit ohledně optimálního digitálního fotoaparátu. Na kvalitní focení mám zrcadlovku, jenže by se hodil i nějaký malý kompakt do kapsy a tady nemám v současné nabídce přehled.
Potřebuji tyto parametry:
- SD karta
- klasické baterie AA
- připojení přes USB jako disk (tedy hlavně nechci nic, co vyžaduje pro komunikaci s PC nějaký speciální software
- 3x optický zoom
- žádné zbytečné nesmysly typu ozdobné rámečky či velká kapacita čipu na úkor kvality

Prosím o Vaše tipy. Díky.

Zatím jsem se nesetkal s mobilem, který by udělal stejně kvalitní fotku jako 5 let starý foťák.Jediné řešení koupit tenký foťák a zavařovačkou spojit s tenkým PDA.Mám sice vysouvací klávesnici, ale i velké ruce, takže pokud nechci dvě tlačítka současně, tak dlubu klacíkem.
Dnes je to u fotoaparátů o náchylnosti k značce.Když to bude tenké, a ještě tak s optickou stabilizcí, není co řešit. 2 roky záruky je povinnost.
Priority času, clony, aberaci a další bych řešil u toho velkého.

Scatmane ty ses tu zase zamichal se svymi teoretickymi moudropisy... rovnez nesouhlasim, muj byvaly pet let stary Canon Power Shot A400 (nyni jiz 6 let a byla to ta zakladni rada od Canonu), delal fotky na jake ani dnes zadny fotomobil nema a jeste dlouho mit nebude, pises nesmysly, optika, snimac, procesor, to vse bylo jiz vtehdy daleko a vysoko i nad dnesni nej fotomobil, fotky z toho Canonu jsi ostatne videl, tak prosimte nemel hlouposti a otrepane fraze, nechtej mi namluvit ze za pul roku foceni s tvou krabickou od zapalek zn Sony za 1900,- Kc vc DPH a vadnych bodu, jsi udelal tak vyrazny pokrok aby jsi tady mohl hodnotit. Mirku, nelze rovnat fotomobil a digitalni kompakt i kdyz uznavam ze nektere mobily foti velmi slusne, fotak v mobilu lze obhajit snad jen v pohotovosti a skladnosti pouziti. To je snad preci jasne (cituji tve slovni obraty) "jako kdyz otocis kohoutkem a uvidis vodu teci" je to proste dano a nelze o tom diskutovat. A z Fuenteho starecka zde mam take dost fotek na to abych obhajil tvrzeni ze i ten letity digitalni kompakt je porad lepsi nez novy dobry fotomobil.

Myslim ze jsme uz dost OT, tazatel chce poradit jaky digitalni kompakt, ne mobil.