Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem odinstalování visty

prosím vás, otec má vistu home a už ten PC je tak "zapráskaný" vším možným a několik měsíců mu nefunguje antivir avast( ten mi nejde odinstalovat)
avast měl jen tu dobu na vyzkoušení a po tobvě jsem si ho neprodloužil a ted mu prostě nefunguje.
Ale chtěl by si ho celý PC dát do "cajchu" a to nejlépe novou instalaácí visty.
v nejbližších dnech pojedu opět za ním, tak jestli mi můžete dát rady jak postupovat
děkuji

ať začne zálohováním dat, na žádná z plochy nezapomenout.
pak fdiskovat - prostě z normálního bootovacího média zrušit jediný oddíl (s programy a daty)
vytvořit první oddíl disku (třeba ntfs 33.3gb) - na něm bude jen systém a programy.
vytvořit druhý oddíl ze zbytku disku - na něm budou jen data.
nainstalovat systém, ovladače, poslední servicepack pokud chybí.
nastavit ukládání dokumentů na d:
nainstalovat programy - zkontrolovat že otvírací/ukládací adresář mají na d:
nevypínat uac jako blbec, pro práci si nechat omezený účet, administrátorský účet nechat jen na instalace a nastavení, a nepotřebuješ antivir a antispyware.