Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vyber ram

hoj vybyram pamet ram a zajima me kdyz moje zakladovka podporuje DDR2 SDRAM PC5300, DDR2 SDRAM PC6400, DDR2 SDRAM PC8500, Dual DDR2 tak jestli mam vybyrat to nejvetsi nebo to nejmensi a vubec jaky je v tom rozdil??? jaky je treba rozdil mezi: ---SDRAM PC5300--- a ---SDRAM PC8500---
???????

Procesor beží na nejakej FSB a k tej je potrebne synchronne posuvať data. Takže podľa FSB procesora sa nastavi aj frekvencia na akej bežia RAM-ky. V manuale k mainboardu sa o tom dočítaš podrobnosti.
Je vhodné ak su RAM-ky rýchle ale mnohokrát nebežia na svojej maximálnej rýchlosti z už uvedených dôvodov. Ale ak cenový rozdiel je malý vždy kúp rýchlejšie.