Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o pomoc řešit TV karta LV5H lifeview, linux Ubuntu 9,04

Prosím o pomoc s řešením jak zprovoznit Tv hybridní kartu LV5H LifeView. Zatím jsem nenašel žádný úspěšný návod.
Notebook, Ubuntu 9,04,
lsusb
Kód:
Bus 002 Device 005: ID 6000:0002
dmesg
Kód:[19225.408850] usb 2-6: new high speed USB device using ehci_hcd and address 6
[19225.549509] usb 2-6: configuration #1 chosen from 1 choice

nevím jakým výpisem ještě přiblížit danou kartu.
Děkuji za případnou radu,
najde se tady šikovný linuxák, na forum ubuntu je to mrtvé. Díky.

Presne pre tieto zaležitosti Linux už Xrokov nie a nie poslať Windows-y kam by patrili.
Ak podporu pre hardware nezabezpečí výrobca, stojí to peniaze a o tie ide, uživateľ a ani skupiny na forach to nevyriešia. Bude to asi aj tvoj prípad.
Môžeš skúsiť pohľadať či sa niekomu náhodou nepodarilo sprevádzkovať tú tvoju kartu ... no bol by som skôr pesimista.

Ak podporu pre hardware nezabezpečí výrobca

ved a kto iny tu podporu ma zabezpecit? Vyrobca ma dat k dispozicii ovladace...
Je to proste zacarovany kruh. Ludia nechcu linux, lebo nie je podpora HW. Vyrobcovia HW neposkytuju ovladace, lebo ma linux malo pouzivatelov. Ale taki vyrobcovia grafickych kariet sa uz trochu zacali zobudzat...snad to dojde aj inym.

ano, ale na stream z netu nepotrebujes TV kartu. Ak je v dev/video0 malo by to fungovat, je ale dost problem naladit pod linuxom kanal.
pre zadavatela dotazu: Ak spustis koffeine, mas na uvodnej obrazovke na vyber digital TV? ak ano, podla navodu na wiki nalad kanal. Ak nie, nemas spravny ovladac a ostava ti asi len bombardovat vyrobcu.

Ja tu jak debil prehladavam svoj system, ako mam zapojeny tuner, kym som nezistil ze preinstaloval system:-D. Pridam len svoju skusenost (mam iny tuner-Volar HX): nech robim co chcem, pod linuxom mam horsi obraz ako pod win a nefuguje mi nahravanie. Je to jediny dovod preco este mam dualboot

Edit: mas presne co si kupil: NOT ONLY TV ale aj kopu problemov.:-D