Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak prolnout dva obrázky a odstranit pozadí?

Dobrý den,
potřeboval bych dát obrázek na pozadí (tak že, když tam dam třeba strouháko na brambory ,tak těmi dírami bude vidět pozadí).
De mi o to ,že obrázek je většinou na nějakém pozadí a to já nechci na výsledném obrázku.
Nejlépe v GIMPU 2 (ztím už mam nějaké zkušenosti)
Slyšel sem že to de udělat způsobem ,že tam ten obrázek dám a postupně ,kde budu potřebovat budu obnovovat pozadí na který jsem obrázek dal.
Nebo jestli de udělat v Gimpu render ? (jako v jednom okně si "výběrem oblasti" udělat render a pak ctrl+c a překopírovat to na pozadí v druhém okně)

Řikám nejlépe v GIMPU 2 ale jestli znáte lepší free program (v Češtině - angličtinu moc neovládám ) budu jedině rád

*doufám že jste pochopili o co mi jde ,vysvětlování neni moje silná stránka

Změna předmětu, původně: Grafika - (host)

Tak obecný postup bych udělal takto:

Nástroji výběru (magnetické laso, výběr, kouzelná hůlka, výběr od ruky) bych vybral části co nechceš na obrázku struhadlo - to odmazat.

Potom bych si v editoru co umí vrstvy načetl obrázek pozadí, vytvořil novou vrstvu a tam vložil struhadlo - to bych postupně dočistil, okraje eventuelně rozmazal a poté sloučil vrstvy (struhadlo, pozadí).

Občas je nejhorší udělat u (struhadlo)správný výběr. Viděl jsem tut, kde si obrázek zdvojil do dvou vrstev, v jedné použil nástroje skica tužkou (či obdobné)- tím se mu obrázek proměnil na černobílé části, které šli pěkně vybrat - výběr použil na původní obrázek a odmazal.

Použít se dá pravděpodobně i ten Gimp, z free používám Paint.NET.