Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MB s Intel Atom a RAID 5

Zdravim.

Riesim jeden problem. Potrebujem si poskladat maly tichy NAS server s malou spotrebou.
Uplne mi postacuje doska s Intel Atom ale problem je ze zatial co som videl tieto dosky v rozumnych cenach, vsetky umoznuju pripojit len 2 SATA disky. Ja ich vsak potrebujem pripojit 3 a neskor 4. Bude tam SW RAID 5.
Je mozne rozsirit tuto pripojitelnost HDD pomocou nejakej PCI karty alebo niecoho podobneho?
Ak hej tak co by ste mi odporucili napriklad pre tuto dosku: http://www.alza.sk/zakladni-deska-intel-d945gclf-l ittle-falls-int-atom-230-sc-fcbga8-i945gc-ddr2-667 -int-vga-us-d94911.htm

//EDIT:
bolo by mozne pouzit tuto kombinaciu?
kouwell-571s-4-4x-d55367.htm
http://www.alza.sk/zakladni-deska-intel-d945gclf2- little-falls-2-d100648.htm

No já nevím. Podle mě máš problém s celkovou koncepcí. Vezmeš nejslabší vyráběnej procesor dneška - úspornej procesor Intel Atom s TDP asi 2W, necháš si jej nacpat do desky s asi 4roky starým čipsetem s TDP 22W který na chlazení potřebuje vrtuli nas čipsetu*, k tomu přes kartu za 800 propojíš 4 hdd se spotřebou cca +-40W-60W a chceš po tom výpočetním celku počítat softwarovej raid 5. Jako když kočička s pejskem vařila dort.

Tož jako zplácat dohromady to půjde, bude to pomalé /velice pomalé!/ jak prase a osobně bych volil úsporné dvoujádro od amd na levné desce co má raid.

*tzv. taky jinak nazývám past na ekoblbce:-)soráč, nic ve zlým

EDIT: ještě bych dodal že ten sata řadič je v provedení sata1 čili bych čekla že pjede s disk Seagate a WD /mají jumpery na přepnutí režimu/ a s samsungy a podobně bude dělat bordel.

hej uplne som zabudol na pocitanie parity toho raidu ... ale tak ten procak by to zvladol ratat si myslim, ved pozadovana zataz pocitania zavisi od rychlosti ktorou sa bude zapisovat, a ten procesor by tam prakticky na nic ine nebol, obsluhovat Linux zvladne aj slabsi procak

tak si to este rozmyslim