Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojení PATA HDD s vypalovačkou

Dobrý den.
Mam MB MSI K8T Neo se dvěma SATA a dvěma PATA konektory.

Chtěl jsem připojit pouze PATA HDD s vypalovačkou, ale nějak se mi to nedaří, ať jim vzadu přehazuji nastavení jak chci. (MA, SL, CS) Pokaždé tam je pouze jeden, nebo mi to vypíše, že tam neni nic z čeho by nabootoval.
Pokud tam mam SATA HDD, tak bylo všechno bez problémů, ale poslední dobou se mi nedaří, aby se mi v BIOSu objevila i vypalovačka zároveň s PATA HDD.

Mam jen v BIOSu něco špatně nastavené, nebo mam špatnou MB?

A připojuješ to ke konektorům co jsou u FDD ? Jestli máš oba volné není důvod cpát hdd a vypalovačku na jeden kabel-pomalejší. Pokud mermomocí chceš tak modrej konec kabelu do desky, na druhej konec hdd nastavenej jako master a doprostřed vypalovačku nastavenou jako SL.

Nikolivek. U tehle desky ( http://www.msicomputer.com/product/p_spec.asp?mode l=K8T_Neo2-F ) je to jedno /sam jsem ji kdysi mel/. Tazateluv problem bude nejspis v nekompatibilite onech IDE zarizeni, popr. v blbe nastavenych SATA radicich - matne vzpominam, ze se SATA drivy "mlati" s IDE (ono to bylo i v manualu - zakazat nepouzite SATA radice, pouziji-li se IDE zarizeni). Doporucuju prostudovat manual. Mozna flashnout novejsi BIOS.