Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak velký HDD do desky?

Ahoj, mám takový snad banální dotaz, chci koupit nový SATA HDD mám desku MSI 848P Neo-S, ale nevím jak velký HDD mohu použít aby ho deska ještě podporovala, koukal jsem do manuálu i na stránku výrobce a nic jsem nenašel nebo jsem to přehlíd. Nerad bych koupil velký třeba 640GB a pak mohl používat jen 500GB. Mohl by mi s tím někdo pomoci, díky předem. J.

U SATA neznám žádný problém s velikostí disků. Vzhledem k tomu že je to sata 1 doporučuji koupit disk western digital, pokud se nenajde přepne se disk do režimu sata1 jumperem kterej tento hdd má. Jumper má ještě Seagate ale po aféře s vadným firmware a ztrátách dat je snad nikdo nekupuje. Ostatní disky se přepínají elektronicky k čemuž bývá potřeba další počítač. Pravděpodobně ale nic přepínat nebudeš muset, máš desku s intel čipsetem, ta se na rychlosti přenosu domluví.