Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Demagnetizace obrazovky

Chtěl bych se zeptat co mám dělat když jsem k TV postavil na půl hodiny reproduktory a teďkom má ten obraz zelený nádech. Dá se to nějak odmagnetovat? Na monitoru bych dal degauss ale TV? :-/

[mod]upraven titulek "OT: demagnetizace..." - tohle IMHO neni OT ;-) (mif)[/mod]

V prvom rade daj od tej TV dalej vsetky magnety (reproduktory atd).
Ak nepomoze ani napr. 5 vypnuti+cakaj 15mint+zapnuti TV (sietovym vypinacom), tak to odnes do servisu pravdepodobne rozstelovana konvergencia alebo zavisi od typu obrazovky/TV ze co tam moze byt vadne.
Nemal si to nahodou rozobrate a nehral si sa s takymi kruzkami okolo hrdla obrazovky? :-) Nech ta nenapadne s tym hybat.

P.S. co sa tyka tej trafopajky, tak tu treba zapnutu pomaly od obrazovky oddalovat, vypnut az ked je v dostatocnej vzdialenosti od obrazovky...

V prvé řadě je důležité obrazovku vzdálit od předmětů, které by mohli způsobovat magnetizaci. Jak už bylo řečeno demagnetizace obrazovky se provádí při každém zapnutí televizoru, tudíž nepomůže nechat ji v klidu dlouho vypnutou, ale zapínat co nejčastěji. Při běžném sledování by měla závada zmizet sama během několika dní, či týdnů v závislosti na síle magnetizace...