Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde autom. přehrávání - autom. spuštění a dialog "co chcete udělat ?"

Prosím o radu,
Při vložení CD, DVD - nejde automatické přehrávání
Při vložení prázdného CD, DVD - nefunguje dialog " co chcete udělat "
Při zapojení fotoaparátu - opět ---- " ------- ------ " -------

našla jsem stejný dotaz a odkaz : http://czropa.wz.cz/?src=doc/autorun_povoleni_zakazani .php
mám - Win XP
Zakázání / povolení funkce automatické přehrávání pro Windows 2000/XP:
- postup pro Windows 2000/XP Professional pomocí "Management Console" a "Zásady skupiny" :
- nenalezeno

- ekvivalentní postup pro Windows 2000/XP editací registrů :
- CDROM - 1 - zapnuto
Zakázání / povolení funkce automatické spouštění jen pro konkrétni jednotku
Ekvivalentní postup úpravou registrů, platí pro Win 98/Me/2k/XP (jen pro experty):
- No Drive AUTORUN - 0 x 03ffff (67108863)

Zrušení dialogu "Co chcete udělat" při vložení CD ve WinXP : - zaškrtnuto vždy se dotázat na výběr akce

Zakázání / povolení funkce Automatické oznámení vložení pro Windows 98/ME
- CDROM - zaškrtnuto - povolit dig.přehrávání na tomto zařízení
("Automatické oznámení vložení " - tam nemám )

Zakázání / povolení funkce automatické přehrávání pro Windows 2000/XP:
- postup pro Windows 2000/XP Professional pomocí "Management Console" a "Zásady skupiny" :

použití zásad skupiny (gpedit.msc nebo v admin.nástrojích) je většinou nepřehledné a zbytečně duplicitní.
start - spustit - gpedit.msc - konfigurace počítače - systém - vypnout automat.přehrávání.
z popisu vlevo jsem přitom jelen, pro jaký typ obsahu to vlastně funguje.

- ekvivalentní postup pro Windows 2000/XP editací registrů :
- CDROM - 1 - zapnuto

používalo se v win nt4. mám za to, že podrobnější nastavení podle..

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer]
"NoDriveTypeAutoRun"=dword:000000ff

..přišlo snad až od win2000.
malé upřesnění: "ff" zakazuje automatickou instalaci virů, "0" ji spouští.

ale jak naznačují kolegové, stačilo použít hledání, nebylo třeba pokládat nový stejný dotaz.