Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké ultrarychlé WS 22palcové LCD?

Ahoj,
chtěl bych se zeptat, jaké WS 22" LCD je podle Vašich zkušeností, či sečtělostí různých recentí "nejrychlejší"? Chci ho pouze na hry(a brouzdání netem, takže ostrost se taky hodí) a budu přecházet z CRT, tak nechci zažít šok z odezvy...barvy a uhly oželím

tak si chci rád přečíst Vaše názory a doporučení, jen opravdu těch nejrychlejších monitorů, u kterých uvidět "ducha" je praktick nemožné

Děkuji

Brumla:
díky za reakci, ale nemohu sdílet totéž...navíc každý jsme jiní a když někomu daná věc stačí, tak jinému nemusí a já jsem hodně náročný

Gazzy:
ano a nejnižší ja snad zatím 2ms, ale vím, že reálná odezva bývá deleko vyšší(někdy skutečně kolem 20ms)...jenže jsem narazil na i recenzované monitory, které měly udávaných právě 2ms, ale v "maximu" nepřekročily 8ms! - bohužel u nich šlo o 16:9 formát

Gazzy:
abych pravdu řekl, nevím...protože jsem zatím netestoval(ani neměl jak) - ale pokud můžu věřit recenzím, jako třeba na "svethardwere", tak u podobné odezvě se prý znatelně rozdvojují hrany, nebo dochází k viditelnějším duchům

Brumla:
"Raději koupit něco kvalitního kde výrobce říká 6 ms a ve skutečnosti je odezva právě těch 6" - takhle by to chodit právě nemělo, protože, jak už jsem psal výše, tak na dané stránce detailně rozebírají všechny aspekty a je již potvrzené, že když i "značkový" výrobci napíšovou nějakou odezvu, tak reálná bývá o dost vyšší

Mif:
já bych právě tip na takové LCD chtěl slyšet od návštěvníků a tedy i tvůj...jinak nemám onětí, u kterého začít

škoda jen, že na dané sajtě mají málo zrecenzovaných 22" :(

Jestli si myslíš, že těch 6ms je maximální odezva, tak to by byl ten panel a zvlášt s S-IPS ještě rychlejší, než jedno z nejrychlejších TN monáčů...to snad ne, že;-)

podívej, jeden z nejrychlejších TN monitrů má maximální odezvu "pouhých" 8ms: http://www.extrahardware.cz/benq-g2411h-0?page=0,1 2 - citace z článku: "Maximální doba odezvy byla naměřena u přechodu 127-255-127, a to 8 ms"

Já jsem taky nedávno přecházel z CRT (Trinitron) na LCD. Neměl jsem nijaký extra požadavky, jen velikost 22" a cenu do 5 tisíc. Nakonec to vyhrál nějakej LG. Patřilo to spíš do levnější části monitorového spektra. A výsledek? Žádný rozmazávání jsem nespozoroval. Máš zbytečný obavy, technologie LCD už tak postoupila, že nic nepoznáš. Kdyby se to pořád rozmazávalo, tak by LCD tak snadno nevytlačily starý dobrý CRT monitory z trhu.
Osobně jsem se trochu obával toho, jak bude obraz vypadat, když budu chtít hrát hru v nižším rozlišení, než jaký má monitor. I když se to přesampluje na nižší rozlišení, není to taková tragédie, jak někteří popisují. Prakticky to není příliš poznat, pokud se na to nesoustředím.

Ještě se zeptám - měl jsi možnost si zahrát hry na nějakým LCD? Třeba u souseda, kamaráda? Ne? Tak se běž podívat a uvidíš, jestli se bojíš oprávněně.

mif:
děkuji za tip, jen jsem ještě zapoměl dodat, že ho chci v rozlišení: 1680x1050 :)

Prasak:
budu to asi muset podobným stylem pořešit...mimochodem, kolik udávaných ms má tvé LCD?

a takový dotaz:
co byste tedy řekli na?
- LG L226WTQ-SF
- Iiyama Prolite B2206WS - tento byl v cizině chválený a umistoval se na prvních místech(kvůli většině slušným parametrům) a má i slušnou cenu přes 5000Kč

Strategie jsem nezkoušel, nejsu zas takovej hráč.
Jednoduše řečeno - kromě barev jsem nepoznal rozdíl mezi LCD a CRT. Nemáš se čeho bát. Pokud máš pořád obavy, zajdi se k někomu podívat. Vidět to na vlastní oči je nad tisíc slov.

Ten odraz, co odkazuješ, je docela extrém, to by musel být rámeček zkosený směrem k zobrazovací ploše, to já nemám. Ale jestli máš možnost, vyber si monitor bez lesklého rámečku - já jsem si bohužel objednal s lesklým, rámeček pak hází rušivé odrazy okolí. Dá se na to zvyknout, ale bez toho by to bylo lepší. A v žádným případě neber lesklý display! Sice to pěkně vypadá, ale odrazy okolí ti při hrách moc k užitku nebudou.