Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co znamená OEM verze?

chtěl bych se zeptat,co znamená oem verze,je toho plný internet,to vím,taky jsem četl..nevím jestli jsem dobře pochopil,že je to nezabalené zboží,kterí dostanu jen tak do ruky?

Změna předmětu, původně: OEM? (host)

OEM u software Microsoftu - Licence je vázaná na daný HW - většinou počítač (resp. jeho základní deska)
I u hardware se vyskytuje slůvko OEM. OEM výrobce je tuším takový, který neuvádí žádný obchodní název (?)

Jinak u balení HW rozlišujeme

Retail - Kompletní balení s krabicí
Bulk - Komponent v sáčku.