Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nahrazení barvy v obrázku

Dobrý den,

potřeboval bych poradit jaký grafický editor použít pro nahrazení nějaké barvy v obrázku. A případně jak se tato funkce v tom programu jmenuje. Děkuji za rady.

Pokud se jedná o nějaké logo, tak v Malování stačí vybrat barvu a kliknout nástrojem "plechovka" na barvu, kterou je třeba nahradit. Pokud se ale jedná například o fotografii nebo ta barva má někde jinde trochu odlišný odstín, tak to jde skoro v každém lepším grafickém editoru, já např. používám PAINT.net vzít nástroj kouzelná hůlka, nastavit si nahoře požadovanou toleranci (např. 20%), kliknout na tu barvu, následně vybrat barvu, vzít plechovku a kliknout, barva by se měla nahradit.

...následně vybrat barvu, vzít plechovku a kliknout, barva by se měla nahradit.

To bys tomu teda dal. Přece jestli má tu fotografii třeba stínovanou, tak ji nemůžeš nahradit jednou barvou z plechovky.

Já bych to dělal tak, že bych jsem si barevnou oblast, kterou chci nahradit, označil Kouzelnou hůlkou a potom bych měnil Barevný kanály.

Co to je za obrázek?

Pokud např. GIF, tam lze editovat barevnou paletu a přímo nahradit barvu.

Druhou možností je použít nástroj Nahrazení barvy, dá se určit i tolerance.

K čemu ti bude, když ti doporučím PaintShopPro, budeš ho kvůli tomu instalovat?