Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítač se sám od sebe vypne.

Zdravim vás.

Mám problém s pc dnes jsem stáhnul omylem nějakej VIR kterej mi smazal z plochy pár zástupců a ještě k tomu(což nechápu)Vymazal z Flash disku soubory které nebyly ve složce a ty které byly tak zůstaly.A zkoušel jsem dávat bod obnovení i poslední známou funkční konfiguraci a a nic mi nepomohlo vrátit i ty zástupce ale vem to čert.Jenomže po nějaké hodince se mi objeví odhlášovací tabulka a počítač se sám od sebe vypne stalo se mi to už 2× a ted to projíždím Spyware Doctorem jestly to něc nenajde tak newím co byste mi poradili?

Díky za odpovědi.

vždyť to v těch článcích je:
jako user se pohybuješ v bezpečném prostředí. složky mají svoje přístupová práva, čili tebou spuštěný vir s omezenými user právy je neškodný, to je ok.

ale pro vybrané případy, kdy vědomně potřebuješ mít třeba ke správci souborů admošská práva, si jej spustíš v jeho okně pod administrátorem - budeš mít zástupce s obsahem:

runas.exe /profile /user:%computername%\administrator "C:\Program Files\Altap Salamander 2.5\salamand.exe"

(volaný účet administrator musí mít heslo)

tak třeba složka z disku D když ju chcu mazat tak mě to napiše že nemám oprávnění.

si nastav práva k disku d: i pro svého uživatele, d: je neškodný.
přestože win nt4 přišly na trh před 15 lety, někteří o účtech a nastavení uživatelských práv dodnes neslyšeli. to se ve škole učí zacházet s windows98?