Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Bootloader - jak se dostat do LNX po instal. WIN7?

Ahoj,

na disku jsem měl Vistu a Ubuntu. Startoval jsem přes GRUB, protože Ubuntu přišlo později.

Před měsícem a něco jsem však nainstaloval WIN7, který samozřejmě přepsal GRUB. Rád bych se dostal do LINUXU (i když jsem původně chtěl oddíl s UB. smazat, tak teď se mi hodí), ale nevím, jak.

Zkoušel jsem EASYBCD, ale s tím se mi nepodařilo do Ubuntu dostat...

No windowsovskej zaváděč určitě spouštět linux nepřinutíš.Takže podle mě buď sehnat grub co podporuje win7 nebo použít boot manager např. xosl nebo www.osloader.com -ten píše že win 7 umí.Poměrně nebezpečné hrátky...

Přiznávám tohle není zrovna můj koníček, tak třeba někdo poradí lépe.