Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem c:\windows\system32\ svchost.exe

Dobrý deň,
včera som mal problém z IE,tak som povolil update Windows /mám to zastavené
preto,lebo mám kurevsky pomalú sieť /.Skrátka chcel som Explorer aktualizovať.Nejak sa mi to nedarilo,tak som znovu zakázal update.
Ale zarazilo ma to,že sa mi začali do compu sťahovať dáta a pritom som nemal nič spustené ! Prvé čo ma napadlo je, že mám zase v compe dákeho červíka a tak som spustil HijackThis a log som im zaslal.Odpoveď bola aby som si najskôr zaplátal Windows a nainštaloval SP2 ,že až potom sa mi pozrú na log.Odpísal som ,že mám pomalú sieť a SP2,by mi sťahovalo celý deň,aj to ak by mi nespadla sieť.Ale skúsil som stiahnuť záplaty a podarilo sa mi natiahnuť 18 záplat,ktoré mi doporučilo ! A bác,sťahovanie prestalo !
Zaslal som znovu log a ten bol v poriadku.Dnes to zatiaľ fachčííí....[img=http://smiley/wink.gif];-)[/img]
Len mi nedá pokoj c:\windows\system32\svchost.exe
Mohla by mi nejaká dobrá duša prezradiť,načo slúži táto aplikácia ?
Ďakujem za odpoveď !
PS: skadiaľ mi to a čo mi to sťahuje som zistil cez Kerio Firewall

Je to proces služieb. Ak je ním procesor nadmerne zaťažovaný, ide pravdepodobne o sieťového červa, ktorý ho používa (najčastejšie sa napojí na službu zdieľania tlače). Treba pozrieť stav sieťovej karty a porovnať odoslané a prijaté pakety. Údaje by mali byť približne rovnaké. Ak je numero odoslaných rádovo niekoľkonásobne vyššie ako prijaté, máte v počítači sieťového červa, ktorý vysiela falošné pakety do siete - preto ten spomalený internet. Ak to ťahalo niečo do počítača, tak to bola záloha červa. Nepomôže ani taký vychýrený antivír ako NOD32! Treba nainštalovať SP2 a aspoň všetky kritické updaty, takiež nechať zapnutý firewall! A samozrejme aj dobrý antivír.

Takže pôvodná výzva na zaplátovanie systému bola správna. Len sa čudujem, že Vás váš provider ešte neodpojil. Mal som podobný problém a bol som odpojený, kým som si to nedal doporiadku.

Potřebovala bych poradit.Nevím moc se v tom nevyznám ale svchost.exe mám v C:\WINDOWS\system32 normálně jak má být.Ale když můj antivir(avast) pracuje nebo dělám kontrolu tak mi vyskočí tabulka že v C:\WINDOWS\system32\svchost.exe\ext.exe:$DATA je trojský kůň.prosím o radu co s tím mám dělat.díky