Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvyseni signul AP

Zdravim koupil jsem si AP osvislink 5470, chtel bych zesilit signal - nyni bych AP chtel vyuzit v modu client a zesilit prijimaci signal a zkusit chytit nejake AP v okoli. Defaultne "umožňuje nárůst výstupního signálu z 18dB až na 25dB." . Myslite ze je mozny nejaky uspech. Jaky je rozdeli me Db a Dbi. Dekuji

Zajímavý názor...
Ty si opravdu myslíš, že WiFi je něco jako TV, kde jen přijímáš a nic nevysíláš? A jak si představuješ, že to vlastně funguje? Když chceš jít na nějakou webovou adresu, tak to zřejmě zavoláš providerovi telefonem, aby ti tam ta data poslal, co?

Wifi na kilometry dnes temer vyhradne bezi v pasmu 5GHz (neprekryvajici se kanaly, nevyuzivane cimkoli co vysila) a to jako smerove spoje bod-bod, kde na prime viditelnosti jsou nastavene dve smerove anteny (satelity, sita) presne proti sobe.
Tim je vyzarovan stejny vykon do mnohem uzsiho prostoru, tedy sila signalu na jednotku plochy je mnohem vyssi. Nanestesti prave dBm (vyzareny vykon na jednotku plochy) je u nas smerodatny. Laicky vzato, kdyz do vsesmerovky naperes 0.5W, tak ti to projde, protoze ten vykon je vyzarovan do mnohem vetsi plochy, i kdyz oslepis vsechny v okli, ale kdyz do 26dB talire s uhlem vyzarovani 7° pustis 100mW, tak prekracujes limit.