Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze se dostat do Windows

Mám problém a potřeboval bych poradit od někoho znalého věci. Při defragmentaci registrů pomocí programu Registry CleanUp 2008 se mi seknul počítač a po tvrdém restartu mi už vůbec nenaběhnou XP. Pouze se objeví hláška:

Systém Windows nelze spustit. Uvedený soubor je poškozen nebo nebyl nalezen.
\WINDOWS\system32\config\SYSTEM

Tento soubor můžete zkusit opravit spouštěním instalace systému Windows pomocí originální instalační diskety nebo disku CD-ROM.
Opravu spustíte stisknutím klávesy R na první obrazovce.

Přiznám se, že konzola není vůbec můj kamarád, naopak je to pro mě španělská vesnice, proto bych chtěl poprosit někoho který ví o čem mluví jestli by mi sem nenapsal návod krok za krokem pro úplnýho blbce jak to v té konzoli opravit. Předem děkuji za každej tip, mám v tom rozdělanou práci a potřeboval bych se tam co nejrychleji a nejjednodušeji dostat. Ještě jednou díky za nápady.

Nechápeš to, tady nejde o to tam dostat "nějaký soubor", ale o to, že ten soubor obsahuje systémový registr, je to databáze, ne nějaký soubor s konstantním obsahem.

Pro příště aspoň víš, že defragmentace registrů je nebezpečný nesmysl.

pozor, močůvka není hnojůvka a ani jedno zmíněné není kejda. Kejda je už "výrobek".. viz wiki: Kejda

edit: a věř mi, že když ukusuješ šťavnaté rajské jablíčko, papričku, apod., konzumuješ i tenhle "humáč" :-) Dobrou chuť. :-D

To se stane, důležité je se z toho poučit. Přes návod od JaFi bys mohl systém dostat do stavu, kdy by ses mohl přihlásit, pokud si potřebuješ zachránit data takto. Pak bych to stejně raději doporučil přeinstalovat, to že to bude vypadat funkčně ještě nic neznamená.

Tohle se mi stalo taky a když jsem to opravil tak se mi to za týden stalo zase a zjistil jsem že mám chybný sektory na HDD.