Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Instalace Windows XP, problém

Dobrý den, mám menší problém. Instaluji na své PC Windows XP Home, instalace dokončí část až do restartu, objeví se hláška že po restartu bude instalace pokračovat, ale místo toho začne opět první fáze instalačního procesu. Zkoušel jsem dát v BIOSu default settings, ale ani to nepomohlo. Ubuntu i Kubuntu šlo nainstalovat normálně. Nevíte někdo prosím co s tím?

nebudu to tady cist cele pac nemam tolik casu ale vcera jsem mel stejny problem.... chtel jsem nainstalovat XP z flashky (vytvoril sjem bootovaci flashdisk, pac mi nefunguje CD mechanika) a drive jsem pouzival linux... XPcka me nesly nainstlaovat protoze disk byl zformatovan na EXT3 (udelali to linuxi) a aby XP poznali disk, musi byt zformatovat na NTFS.. tim padem se mi XP nepodarilo naisntalovat, pac disk byl v jinem formatu... vyresil jsem to tak, ze jsem si ze stranky microsoft.com stahl Windows7, vytvoril bootovaci flashku (v tvem priapde je mozne winows 7 vypalit na DVD (je ke stazeni zdarma a licence je do roku 2010) a nainstlaovat... Windowsu 7 je jedno jaky ma disk format, automaticky si jej zformatuje na potrebne NTFS...) pote asi 15ti minutove instalaci Win7 staci vlozit do PC CDcko XPcek a kdyz uz nyni disk je ve formatu NTFS tak instalace XP funguje ok.... mozna mi to neslo proto, ze jsem to delal pres tu flashku, mozna ale mas stejny problem (kdyz rikas ze linuxi ti jdou OK... takze disk asi ve formatu NTFS nebude... jinak poznamka, mel sjem nainstalovany linux distribuci Ubuntu nejnovejsi verzi...

jiste jde disk zformatovat do NTFS i jinym zpusobem, ovsem na internetu se mi nepodarilo dohledat jak, tka jsem to vyresil tim Windowsem 7.. ;o)

pardon - já neklikal a netuším co se tam skrývá.

1. ze slušnosti: neponičit původní pracně vybudované seo vlastníka obsahu - s tím souvisí zapamatovatelnost linku. přece jsem normální a nedávám odkazy na produkt s adresou ...?id=hchkrdtn

2. z přirozeně paranoidních důvodů: nikdy nikomu nebudu věřit podvržený odkaz - a jdem nebo tinyurl nejsou nic jiného. s tím zase souvisí neviditelnost cíle.

ale dál bych to neřešil. věda že tě to znepokojí až k odpovědi, hodil bych to za hlavu, za tolik písmen mi to nestojí.

zdar mam problem kdyz chci nainstalovat xpcka tak se my zobrazi prvni modra obrazovka a potom my to napise:
Byly zjisteny potize a system windows byl ukoncen, aby nedoslo k poskozeni pocitace
Pokud je to poprve ¨, co vidite obbrazovku s chybou zastaveni pocitace,restartujte pocitac. Pokud se obrazovka objevu znovu, pokracujte temito kroky:
Zkontrolujte, zda v pocitaci nejsou viry, Odeberte vsechny nove nainstalovane jednotky a radice pevnych disku, Zkontrolujte zda je pevny disk spravne konfigurovan a zakoncen.
Pomoci programu CHKDSK/F zkontrolujte poskozeni pevneho disku a pote restartujte pocitac.
Technicke informace:
*** STOP: 0x0000007B (0xF78D2524,0xC0000034,0x00000000,0x00000000)

Muzete my prosim nekod poradit??mam tam windows 7 ale uz je mam strasne zasekane a uz je nemuzu sehnat znovu tak tam chci dat aspon xp a ono nic:( diky za radu

Zdravim, mam takovy problem..jedu presne podle navodu ale pri formatovani disku se mi to sekne na 86% a dal to nejede, nechala jsem to teda pres noc a kdyz se kopirovaly soubory tak se jich docela dost nepodarilo zkopirovat. Kdyz se pc restartuje, instalace pokracuje ale po chvili se vypne a naskoci modra obrazovka s tim, ze byly zjsteny potize atd. Co mam delat?