Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno HP CLJ 4500N - problem s Paper Jam

Mame starsiu (noo, starsiu, poviem to rovno - staru) tlaciaren HP CLJ 4500N a dnes nam zacala vyhadzovat dookola Error 13.2 Paper Jam. Problem je pri tlaci akejkolvek stranky, z akehokolvek pocitaca, aj pri tlaci stranky pomocou menu tlaciarne (cize predpokladam ze je nejaka chyba s tlaciarnou). Paper Jam je stale vzadu za zadnymi dvierkami, stale tam zastane pokrceny papier. Skusal som uz vselico (resetnut Factory settings, zmenit papier, zmenit podavac papiera...), ale nic nepomaha, stale to iste dookola. Nejaky napad ako to vyriesit, pripadne co este skusit? Vdaka.

Takže jak jsem psal, vyčistit dráhu papíru. Je na něm toner už zapečený a papír je teplý? V tom případě koupit jiný balík papíru a pokud to nezabere, vyčistit tu fixaci (kolik toho asi má za sebou se neodvážím odhadovat). Na horní hraně papíru by mohl být taky vidět nějaký otisk - to v připadě, že na něco naráží (a proto se zmačká).

Rýhy? Tohle neurčím, musel bych to vidět, ty klidně můžou vznikat až ve chvíli, kdy se nemá kam posunout a zezadu ho tiskárna tlačí. Takže to budete muset prohlédnout vy, spíše hledejte špinavá kolečka nebo plastové vodicí lišty.
edit: fixace je konstrukční díl, jinak též "Fusing Unit" či česky "Zapékací jednotka". Je to ta část, kde se toner zažehluje na papír (proto jsem se ptal, jestli je toner na papíru už přilepen).

No tohle se fakt udělá, až když se začne drbat o hřeben na fixaci. Ten toner je zapečený? Tzn, když po tom papíru přejedete rukou, zůstane toner na stejném místě, nebo se rozmaže? Dělá to při jednostranném i oboustranném tisku? Je to skutečně CLJ 4500N? (existuje i sestra CLJ 4550N)

Jo, bezduplexní, poznám z názvu, ne? :-D mea culpa!

Ta chyba znamená: "Jam in fusing area. Check the fuser assembly, output assembly, and duplex unit".
Tedy: "Zásek v prostoru fixace. Zkontrolujte fixaci, výstup a duplexní jednotku".
Duplex tedy vynecháme, mrknete se na fixaci a výstup - na těch dvířkách jsou vodicí lišty, ty je potřeba umýt (lihem, isopropylem) a v té fixaci jsou 2 válce. Pokud je na některém z nich zapečený toner, pak se to bude takhle drbat pořád, tzn. vyměnit - průšvih je, že do fixace se bez demontáže podíváte jen škvírou za pomoci baterky, takže nezbývá, než vyčistit ten vodicí prostor.
Můžu ještě vidět fotku zaseklého papíru před jeho vyndáním z tlačiarně? :-)

Ehm, nechci být nepříjemný, ale pokud jste skutečně napsal "Na hornej hrane papiera nie je ziadny odtlacok", a potom vložil fotky s evidentně poškozeným papírem, pak vám zdá se nerozumím. Pro případ, že nyní zase nerozumíte vy mně, přikládám přílohu se zvýrazněním onoho poškození.

To se prosím nestane samo, tam musí být nějaká překážka, na kterou ten papír narazí - proto nemůže dál. Například kousek uvíznutého papíru někde ve fixaci (ne, opravdu se nikdo nepřizná) nebo nějaká jiná překážka.

Ne, on cestuje nahoru, takže horní (přední) hrana je právě tahle poškozená. Mimochodem, ta fixačka jde vyndat bez šroubováku, stačí uvolnit ta dvířka, která máte otevřena - to uděláte tak, že z nich vysunete 2 pásky, které je drží po stranách. Potom spadnou níž a tím pádem je cesta volná - dole po stranách v tiskárně jsou dva plastové zámečky - na každé straně jeden. Jsou dobře vidět na té fotce, kterou jsem kroužkoval - je to ta modrá část úplně dole vlevo. Stejný je pochopitelně i dole vpravo. Otočte s nimi ve směru šipky, která je na nich namalovaná (je to směrem nahoru) a pak celou fixačku vysuňte tahem k sobě. Prohlédněte ji baterkou, zda tam opravdu nic neuvízlo.

Ta osička má na koncích závity (pokud jsem dobře viděl) a to se u HP moc nevidí, obvykle používají tzv. "segerovky". Navíc by kromě osičky musely být v tiskárně i další díly (zde např. matky, které tam tu osičku držely). A délka 201mm je při šířce A4 210mm taky hodně podezřelá.
Hlavní je, že to funguje....

Předem uvádím, že na Kurtovy znalosti nemám. Nicméně těhto tiskáren mám v práci více než hodně. Takovéto záseky papíru řeším každou chvíli. On to nikdy žádný z uživatelů nepřizná, ale v mém případě takovýto problém vzniká opakovaným použitím již potištěného papíru - dochází k "nalepení" zbytků toneru na válce posuvu. Mnohokrát se mi také stalo, že byl použit průklepový papír. Pak většinou zůstene uvíznutý kousek (většinou, jako u vás růžek), někde v cestě posuvu papíru. No a velmi častým problémem je použití různých samolepících etiket pro inkoustové tiskárny. Při zapékání toneru se většinou první štítek odlepí a omotá se kolem některého válce posuvu.