Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Instalace windows 3.11

Dotaz pro pamětníky :
Chci si nainstalovat windows 3.11
Zatím si dělám soupisku co vše bude potřeba.
Předpokládám, že instalační disky nebudou bootovací.
Můžu tedy pc nastartovat z spouštěcí diskety z xp, disketu vyjmout a založit instalační disketu 3.11?
Nebude vadit že startovací disketu ze které je pc spuštěn vyjmu?
Nebo je nutné pro 3.11 mít napřed napevno v pc instalován ms dos ? Případně jakou verzi?
Děkuji

Mám virtual machine kde mi funkčně běží Windows for Workgroups se vším, co tehdy existovalo, včetně několik podpor sítě, MS Mail, Exchange klienta, MS SQL Client tools atd.

Nejlepší způsob jak instalovat vidím tak:

a) instalovat z disket MS-DOS, první instalační disketa je bootovací. Verze 6.22 je poslední.
b) nakopírovat si obsah disket Windows na disk do adresářů disk1, disk2... atd. a pak instalovat z pevného disku, vyhneš se problémům typu že na sedmé disketě při instalaci zjistíš, že má vadný sektor. Aby to fungovalo, musíš zvolit instalaci jako CUSTOM, pak stačí při každé "výměně diskety" změnit cestu k "disketě". Když není instalace typu CUSTOM neumí instalátor cestu k "disketě" najít.

Edit: než podstoupíš tu anabázi, ujisti se, že pokud chceš aby se dalo psát v tom systému česky, máš lokalizovanou verzi. Do Windows 3.11 nejdou nijak doinstalovávat locales!