Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Info o BIOSu z prostředí Windows

Nejde mi o přenastavování BIOSu z Windows (což chválabohu nelze).

Spíš by mě zajímala nějaká utilita, která by uměla všechny aktuální hodnoty BIOSu přečíst a ve Windowsech zobrazit, textově archivovat (nemyslím zálohovat). Uživatel by si tak nemusel hodnoty někam zapisovat, fotit - ale mohl by si je z prostředí Windows třeba vytisknout.

Moc tomu šanci nedávam (množství motherboardů), ale kdyby náhodou někdo něco takového znal..
(konkrétně to nepotřebuju, ale v noci se mi o BIOSu zdálo :-? a tohle mě ve snu nějak napadlo)

Tieto utilitky su tak na dve veci .....
Mal na mysli utilitu ktorá prečíta nastavenie BIOS-u z CMOS alebo Flash a následne tieto data zobrazí ako nastavenie BIOS-u.
Neviem o tom že by niečo také existovalo. A či je vôbec možné z prostredia BIOS-čítať tú CMOS.
Význam jednotlivých bitov nie je asi publikovaný a ani nebude. Nehovoriac o veciach ako sú "utajené nastavenia BIOS-ov", nastavenia a funkcie hardware ktoré sú vypnuté pre problémy s funkciov či pre licenčné spory

ale tohle jsou "obyčejné" zobrazovače obecných informací. Takových jsou miliony (Sisoft sandra apod.)

Jedná-li se o čtení nastavení nebo dokonce změny BIOSu, stačí přečíst/změnit údaje v CMOS, což je možné buď specializovanými programy, nebo vlastním nástrojem, případně utilitou od výrobce desky (např. Asus dodává ke svým deskám OC nástroj, ve kterém lze měnit a nastavovat OC profily, nastavení režimu šetření a řízení ventilátorů apod.)