Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový HDD BIOSem rozpoznán, ale nefunguje ve WinXP

Zdravím,

koupil jsem si nový disk UATA Samsung SP2514N 250GB mám ho na kšandě se starším IBM 20GB, na kterém je systém XP SP2. Při zapojení (Ten samsung zatím jako SS) ho bios v pohodě najde. I s jeho skutečnou velikostí. Bohužel tomu již tak není ve woknech. Sice v hardwarových profilech ten disk normálně zobrazenej je a že pracuje správně, ale nelze jej využít. Jako mechanika se mi samozřejmě nezobrazuje. Kdyby ho nepodporovala deska, tak se přeci nezobrazí ani v Biosu ne? Instnul jsem kvůli tomu do vokem sercis pack 2, ale problém je stále stejný. Neměl jste někdo podobné komplikace? Popřípadě nenapadá někoho řešení?

Díky moc.

[mod]Upraven nadpis na výstižnější, původně: HDD a XP (anarchist)[/mod]

Ta jsem ve správě disků přiřadil k tomuto disku písmeno a probíhá formátování. Nenapadlo mi, že to bude potřeba ;-). Velikost se zobrazuje v pořádku 232,88 GB. Ovšem formátování tak velkého disku vidím tak na 20 min :.( Snad ale poběží již v pořádku. Zatím má jako jednotka nulovou hodnotu.

Díky moc za radu. Dám vědět, jak to dopadlo.
S přáním krásného dne JF.