Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem W32.IRCBot a W32.Downadup

Dobrá den,
nemůžu se zbavit viru W32.IRCBot a w32. Downadup, mám antivirový program Norton Antivirus s nejnovějšími definicemi, když provedu scan počítače nalezne mi vir W32.IRCBot a W32.Downadup, antivirový program je nedokáže smazat ani uložit do karantény. Jak se těch virů zbavit???

chjo. tipoval bych to spíš na spyware, čili to co píše nahoře marek.
bohužel stále přetrvává víra, že antivir je naprosto všemocný a dokáže chránit i proti spyware, síťovým červům, activex a webovým skriptům, bho doplňkům a dokonce proti paroubkově chřipce. potom ti lidi řeší nesmysly typu "lepší antivir".
přidám vlastní tip: process explorer, nebo starter.
a poučné je i počtení v logu z hijackthis / combofix.

Downadup je jiný název pro Conficker. Na několika desítkách PC je ověreno, že Avast s trochu aktuální VPS si sním poradí.

Neříkám, že ostatní programy to také nedokáží, ale tohle už máme ověřeno pokud ho chce rychle dostat pryč. Jen se divím, že si s sním neporadil Norton. Od verze 11 by ho měl likvidovat sám. Starší verze ho jen detekují a zkoušejí ho odstranit.

Process explorer dokáže maximálně zjistit kde se Donwdup nachází, ale to je asi tak vše co s ním pak provede. A nejlepší ochrana proti Downdup / Conficker je OS se záplatami.