Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomalý počítač i net

Ahoj,potřebovala bych poradit...už asi nějak měsíc mam pomalej net i počítač.Naistalovala jsem si IE 8 ,měla jsem dřív IE 6..Každou chvíli se mi zavírají okna na netu a furt mi to ,,nabízí" odeslání zprávy o chybách.Taky mi chodí stále autorizace na qip...i PC(Windows XP) je pomalej,než se otevře složka,tak to je doba..Mam nainst. i CCleaner..ale nepomohlo to..Čím to může být??Nějakej vir?mam antivir avast...Předem děkuju za radu...

Nevím jestli je dobré "rozebírat" důvody kde mají být uvozovky.
To myslím tento problém tazatelky nevyřeší.

K odpovědi:
Vítej na poradně.
Ti co rozebírají tvé uvozovky jsou odborníci na počítačový svět.
Takže buď prosím trošku shovívavá. Pokud vydržíš a neodradí tě plno zbytečných vět, bude zas tvůj počítač běhat jako nový...:-)

Jak je počítač starý?
Kdy naposledy byl přeinstalován operační systém?

Základy:
http://pc.poradna.net/a/view/308473-bezpecnost-na- internetu-pracujeme-s-neprivilegovanym-uctem-i
http://pc.poradna.net/a/view/380552-prohlednuti-po citace-na-skodnou-v-programu-superantispyware

msconfig: v takovém-to "okně" se dá vypnout co není potřeba při startu počítače.

No,počítač už máme nějaký 4 roky...a přeinst.op.systém??Řeknu to asi takhle..počítačům nějak zrovna moc nerozumim:D:D...no takže ten op.systém přeistalovaný nikdy nebyl...je to tak,jak jsme to dostali...Ale co jsem si nainstalovala Superanitispyware,tak bych řekla,že je to rychlejší...našlo to přes 1000 hrozících položek..:D Děkuju,děkuju za superantispyware...

Ještě mrkni do Start/Spustit - napiš msconfig a enter.
Karta "Po spuštění" dá se tam najít dost zbytečností co nepotřebuješ při startu počítače.
Další téma na studium: služby

Toto se ti hodí znát i pokud budeš dělat nebo si necháš udělat přeinstalaci operačního systému.