Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade PC

Dobrý den,
mám setavu Athlon 64 3500+, základní desku Asus M2N-E, GK Radeon 4850 512MB, 3GB operační paměti a 500W zdroj, chtěl bych vyměnit zakladní desku, procesor a paměti, mám na to cca 5000,-Kč. Co by jste mi doporučily, asi bych zůstal pořád u AMD. Dík za rady.

Na co PC používáš, že ti současný výkon CPU nestačí?

Nevidíš jeho grafiku? HD 4850.. Tak ASI na tom něco hraje, nebo aspoň se pokouší hrát, páč jednojádrový procesor je dneska boužel totálně mimo.. Už i dvojárové Athlony 64 brzdí většinu karet - viz. testy.

K věci:
Pořídil bych desku s AM3 socketem, DDR3 paměti a procesor AMD PhenomII x3 720 (podle testů nejvodnější procesor na hry), jinak pokud tazatel dělá i náročnější práci, pak se může poohlédnout po čtyřjádru..

No máte pravde upgrade je jenom kvůli hrám, ale musím se přiznat, že já ani už nehraju, to je spíš pro syna. Uvažoval jsem taky AM3, Phenom II 550, nechci do toho moc dávat peníze, vývoj jde strašně rychle dopředu a ceny klesaj pomalu každý den, takže něco optimálního. Třeba desku od Gigabyte 790X 4UD, nebo i levnější, rozhodně nehodlám přetaktovávat ani nemusí hrát na nejvyšší detaily.

Tak deska by stačila klidně tato http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6534 6
paměti http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=5019 2
a procesor vámi navrhovaný http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6579 5

To by vyšlo lehce nad 5 tisíc a je to také dobrá volba.. Na současné hry, kromě pár vyjímek, dostačující.. A v budoucnu by syn mohl jednoduše vyměnit procesor za lepší..