Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Načítání operačního systému

Zdravím Vás a prosím o pomoc. Po týdnu jsem zapnul PC a zapínání se zaseklo při načítání operačního systému (černá obrazovka s nápisem Microsoft Corporation a grafika symbolizující, že se něco načítá) OS je Windows home premium. Když sem po několika minutách počítač vypnul a znova zapnul, doporučilo mi to vložit instalační dvd OS a znova restartovat. Při novém startu jsem klávesou tedy zvolil načtení OS z disku a problém je úplně stejný (černá obrazovka s nápisem Microsoft Corporation...). Předem díky za radu.

ale k tomu jsem se vůbec nedostal...po vložení a restartu (opravdu to tam psali jako první bod) jsem jenom odsouhlasil načtení z disku (pokud sem to neodsouhlasil, skočilo to rovnou na tu obrazovku, která mě k tomu odkazovala) K těm možnostem "Instalovat" a "opravit tento počítač" jsem se nedostal

Co mám tedy odpovědět na hlášku "libovolnou klávesou spustíte systém z disku DVD"? Pokud to odsouhlasím, chvíli se rozbalují nějaké soubory a pak se jakoby načítá OS. Pokud to neudělám, dostanu se k již popisované obrazovce, kde mi to říká 1. vložte disk a restartujte 2. zvolte jazyk 3. zvolte opravit tento počítač....

A hlasi ti to ze zmacknut tu klavesu? Mackas klavesu? Ked mas USB klavesnicu tak mas USB legacy support v BIOSe enabled?

Pokud to odsouhlasím, chvíli se rozbalují nějaké soubory a pak se jakoby načítá OS.

Co odsouhlasis? Mas zmacknut klavesu a spusti sa instalator (pravdepodobne to tvoje "jakoby nacita OS". To si este vzivote nevidel instalator Win?
P.S> co to mas za DVD - co presne je na nom napisane? Ked to je recovery DVD tak vid navod od vyrobcu tvojho PC.

odsouhlasim = zmáčknu klávesu...klávesnice funguje, třeba restart kombinací ctrl.alt.del nebo v biosu se pohybuju normálně

jakoby se načítá - tím myslím obrazovku, která se ukazuje vždy při zapínání počítače těsně před volbou uživatele

na DVD je napsáno Windows vista home premium, Obsahuje aktualizaci Service Pack 1, Tento disk obsahuje pouze 32bitový software...na disku není napsaná žádná spojitost s výrobcem počítače, jenom že je určeno k distribuci výhradně s osobním počítačem, kupoval jsem to v alze společně s PC HP COMPAQ dx2450

ano, USB je v BIOSu povolený...když zmáčknu tu klávesu, na obrazovce se zobrazí "Windows is loading files" na cca 1 minutu. Potom je tam, jak už sem popisoval, ta obrazovka, která bývá vždy při zapínání před samotnou volbou uživatele.

ano, nechal jsem to běžet dlouho, nic se nestalo. Ještě jsem tady nezmínil, že to DVD je OEM verze (jen nepřímo tím, že jsem to koupil společně s PC). Rozpor s tím, co jsem si přečet v návodech a co mi tady radíte, vidím v tom, že po stisknutí klávesy pro naběhnutí z DVD a asi minutu trvající "Windows is loading files" se mi nenabídne, jak se píše ve všech návodech, volba jazyka a v dalším kroku výběr mezi instalovat, opravit tento počítač... V BIOSu jsem zkoušel dát bootování jen z CD.

Ked je to nejake OEM tak to nechaj bezat trebars aj 2hodiny, nic sa ta to pytat nemusi zavisi ako to DVD vyrobca PC upravil. Urcite to mas popisane aj v navode k tomu tvojmu PC.
P.S. ked sa nebude nic diat ani po 2-3hodinach tak by som skusil odzalohovat tvoje data prec z HDD (ak tam nejake neodzalohovane subory mas) a potom uplne vycistit disk (napr. UBCD a killdisk) a skusit instalaciu potom, alebo to odnes do servisu.