Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ext3 pod Vistou

Ahoj, chtěl bych na pc v dualbootu Vistu 32 bit, W7 64bit, a Debian 64bit.
Nevím jaký zvolit systém souborů pro datový partiton abych na nej mohl přistupovat (bezpečné čtení i zápis) ze všech tří systémů.

NTFS pod linuxem se bojím, protože linuxem moc nevládnu, Win prý umí Ext3 ale musí být správně naformátovaný (velkost inodov ?), koukal jsem na google a tam jsem našel i plugin do tcmd, ale je jen pro čtení, navíc s tím měl někdo problémy :(

Máte s tím někdo zkušenosti jak to udělat?

neviem co chces presne spravit. Ak ti ide o to, aby si vo Windowse mohol vidiet linuxacke particie a naopak, tak normalne by som to dal tak, ze pre Windows das NTFS a pre Debian das Ext3. Nevidim v tom ziadny problem. Linux si s NTFS poradi vdaka balikom ntfs-3g a ntfsprogs v pripade chyby pri moutovani.

Vo windowse mozes pouzit uz tebou spominany plugin vdaka ktoremu je mozne vo windowse citat a zapisovat na disk, ktory je naformatovany na ext3.

ach tak...no tak v tom pripade by som asi volil NTFS. V linuxe by problem byt nemal, kamos ma dualboot a windowsacke disky nie su problem. Opacne som to este neskusal a tak by som to asi neriskoval, ale je mozne, ze Windows si vdaka nejakemu pluginu s ext3 diskom hravo poradi.

Prave ze vsechny drivery co sem nasel jsou pro ext2, ext3 umi take ale bez podpory zurnalovani a jeste musi byt inode pod 128 coz nevim jak udelat, tomuhle moc nerozumim ani nevim co je inode, ale jestli umi linux NTFS tak pujdu asi do toho, nakonec to bude zchudnejsi varianta. Zatim diky vyzkousim to :)