Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Program na zmenšení jpg

Poradíte mi program,ve kterém zmenším velikost obrázku,abych neztratil kvalitu?V malování se právě stratí hodně.Budu muset stahovat photoshop?Nebo se to dá i někde jinde?Dík.

JPG je ztrátová komprese a do algoritmu nevidím uplně jasně - o kvalitu přijdeš vždycky (ale hadal bych se na jistých speciálních nastavení kodeku JPG a speciálních obrázkách typu "pouze pílá barva") - otázka je o kolik a jestli ti to bude vadit. Pokud si mam z příspěvku tipnou:

JPG ukládáš v malování - Malování ale neumožnuje nastavení komprse JPG, to je dáno aktuální uloženou hodnotou pro JPG kodek, v malování nejde nastavit (mozna neco v registrech ci tom kodeku..). Takže si stahni ifranview - zdarma, program, který ti umožní vybrat si u JPG kompresy - od 0 (humus) - 100 (nejlepší co jde, 0% ztrátová komrese, pouze huffmanovo kodovani bezztrátové). Případně použít PNG formát.