Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Paměti Zeppelin do PC

Zdravím pc poradnu mám menší problém budu si do mojí prehistorické sestavy dokupovat pamět, ale nevím zdalipak mi jej deska žvejkne.Jinak u desky je udáno:

- 3 x DDR DIMMs, DDR400/333/266 non-ECC, un-buffered memory
- DDR266/200, Max. capacity of system memory: 3GB
- DDR333, Max. capacity of system memory: 2GB
- DDR400, Max. capacity of system memory: 1GB

Pamět: http://www.aukro.cz/item695374456_2x_1gb_ddr1_400m hz_zeppelin.html#gallery

Základní Deska: http://www.asrock.com/MB/overview.asp?Model=K7S8X% 20R3.0

DDR400, Max. capacity of system memory: 1GB

Na téhle frekvenci půjde jenom 1GB. To je teda vykopávka, ono to má ještě SiS chipset :-). Nevím, jestli ta deska pochopí, že má snížit rychlost na 333 nebo prostě začne pípat, že tam máš větší frekvenci, než je dovolena. Snížení rychlosti pametí může počítač ještě více zpomalit.

Jak pravil drtic. Je sice vysoce pravdepodobne, ze deska vezme i kapacity/frekvence mimo specifikaci, ale nesazel bych na to. Osobne radim paleolitickou desku i se stavajici RAM prodat na Aukru za kilo, a koupit neco mene zkameneleho (MB + RAM).