Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem LCD televizory

zdravim

chtel bych si pro xbox 360 koupit LCD monitor (samozdrejmne ne jenom pro nej)

vybral jsem tyto dva samsungi

http://www.videoexpert.cz/sirokouhle-lcd-televize- 16-9-80-93-cm/samsung-le32b550?gclid=CJOYx_eZsJsCF c8UzAodN1HI6w

http://www.alza.cz/32-lcd-tv-samsung-le32b650-cern a-black-d114625.htm

je my jasni ze ta deassi je asi i lepssi ale stojito za tech 5 tisic?

(omlouvam se ze nepisi s carkamy a hackamy mam jenom ENG kavesnici)

Potrebujes WiFi, LAN? Potrebujes 100Hz ktore si ani nevsimnes? Ak nie tak ti staci ta niizsia rada. Len neviem ci je tam rozdiel v technologii LCD panela, dobre by bolo ist si to porovnat nazivo niekde do predajne (zamerat sa na pozorovacie uhly - pozerat zosikma atd). Kupovat cez internet taketo veci nemusi byt ten najlepsi napad.

Na hry neni ani jeden, ked obe vedia zobrazit len 24snimkov za sekundu v nativnom rozlisenie cez HDMI. U akcnej hry by clovek chcel aspon 75.
Nechces radsej TV na pozeranie TV, a na hry normalny monitor?

P.S. resp. hry aj tak nebudes hrat na 1920x1080, takze to je fuk a na nizsom rozliseni snad budu vediet tie TV zobrazit aj 60 alebo 75Hz, takze ked chces tak daju sa na tom hrat aj hry. Vsimni si ale ze nikde nikto nepise ze to je "idealne".

Ja to serem neviem nikde najst kolko Hz vedia spracovat tie samsungy pri FullHD, ani na samsung.com nikde. Ked to taja, tak to mozno bude problem.
Ja by som sa vysral na sikmooke blbosti (na samsung firmu uz mam averziu) a kupil nejaky philips (over si predtym googlom ze vie FullHD na 60Hz).

Ten by aj mohol byt, specifikacie vyrobcu:
http://www.consumer.philips.com/consumer/cs/cz/con sumer/cc/_language_cz/_productid_32PFL5604H_12_CZ_ CONSUMER
(prepnut si tam na "Specifikace") je tam aj podporovane rozlisenie aj fullHD 60Hz

Akurat nechapem preco tie philipsy maju 2x vacsiu spotrebu oproti tym samsungom co mas v otazke (philips udava nejakych 160W a tie samsungy maju udajne len 90W, to bude aj dost poznat na ucte za elektriku.
Tak teraz neviem ci samsung ojeb*je, alebo ci ma fakt tak setrne podsvietenie alebo co.

Skus si najst googlom ci tie tvoje samsungy vedia 1920x1080 na 60Hz, ak ano tak kludne ber ten samsung z dotazu.

Najlepsie urobis ked pojdes do nejakej predajne si to obzret. Oni tam mozu byt rozne veci ktore ti mozu vadit, napr. prilis dlhe prepinanie programu (aj niekolko sekund) u DVB-T apod, rozdiely medzi znackami a jednotlivymi modelmi v takych veciach mozu byt znacne. Nepodcenovat osobne vyskusanie pred kupou.
Lebo potom moze sa stat ze budes nadavat (ale na mna potom nenadavaj :-)), ja hovorim ze vyber si to osobnym vyskusanim niekde na predajni.

Podla nejakych diskusii co som nasiel nejaku diskusiu/recenziu tak philips asi udava maximalny mozny odber, a teda bezne namerany odber je vzdy o dost nizsi ako to co udava Philips.

Samsung asi udava nejaky priemerny odber, t.j. asi sikmooky odrb jak furt len aby mali v sepcifikaciach nejake super cislo, brrrr. Myslim ze kludne mozes zobrat ten Philips, ked chces, ptz sa mi zda ze ten samsung nevie 60Hz FullHD takze ten Philips bude asi lepsi.