Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozlišení

Zdravím, mám doma počítač ze správky a když ho spustím, tak tam mám rozlišení 1280*1024, a pokaždy musim tu plochu předělávat na vyšší. Kde se to dělá, aby to už bylo na furt to vyšší rozlišení? Někde v BIOsu? Děkuju

A jake rozlisenie ma tvoj monitor (ma viac ako 1280x1024? Jaky mas monitor)? Jake su tam ovladace grafiky? Skusal si ich preinstalovat? Dela sa to len vo Win a Win si to ma zapamatat (ak vsetko funguje tak ako ma - ovladace, a ak nemas vo Win nejaky obmedzeny user ucet).
Nemas v ovladacoch grafiky zapnuty nejaky dualview na 2monitory?

Normálně mám 1680*1050 a ve správce mi tam dali menší. A řekli abych si to předělal na to větší. Ale pokaždém novém startu počítače musim dělat rozlišení na ploše. Tak jestli nemysleli nějaký jiný rozlišení někde v biosu třeba.

Nemysleli nic v BIOSu. Chod do nastaveni ovladaca grafiky (ikonka vporavo dole) a nastav si to tam a skontroluj aj ci neni zapnuty dualview alebo klonovanie apod.
Ovladac si to musi zapamatat. Ked si to nezapamata odnes im to oplieskat o hlavu tym "spravovacom" (to si si kde daval spravovat?)
P.S. mozes skusit preinstalovat ovladace grafiky. Mas ich na CD ku grafike alebo na internete podla toho jaku mas graficku kartu.

Tak nainstaluj ovladace grafiky. Alebo im to odnes nazad aj s monitorom nech ti to nastavia (a ukazu preco to neslo, bud posrali ovladace alebo nemas admin prava alebo to je zavirene alebo blbo odvirene atd).
Nastavujes to spravne (pravy klik na plochu - vlastnosti - posledna karta), nic sa nenastavuje v BIOSe ani nikde inde. Proste ti to asi posrali.

ta pravodolní ikona tam může a nemusí být. ale nejspíš tam nechali jen oběžný ovladač z windows, který umí jen běžné vesa režimy.
jméno výrobce ovladače grafiky si přečteš ve správci zařízení/grafika/ovladač - a uvidíš jestli je původní ms, nebo od výrobce tvé grafiky.
podle toho co to bylo za lamy ta "správka" pak zkus nejdřív přeinstalovat ovladač chipsetu tvé základní desky, po něm ovladač grafiky.