Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nova tiskarna-Laser nebo inkoust?

Zdravim, prave mi dosluhuje stara tiskarna a tak jsem se rozhodl zakoupit novou. Rozhoduji se mezi inkoustovou a laserovou. Konkretne mezi temito dvema typy: http://www.alza.cz/canon-pixma-ip3600-a4-d100900.h tm
canon-i-sensys-lbp-d100901.htm
Na barve tisku mi nezalezi, staci cernobile. Avsak rozhodujici je cena "naplni". Muzete prosim poradit, rici svuj nazor, ktera tiskarna bude mit levnejsi provoz? Toner u laserove stoji cca 1400kc a je na 1500 stran. U inkoustove koukam ze se musi kupovat vice naplni a nevim jak dlouho vydrzi.
Dekuji za rady a tipy.

Jsem studentem na VŠ, nejvetsi vytizeni je pres semestry, kde potrebuji tisknout protokoly, ruzne prace, casti skript apod. Odhaduji to na cca 80-100 listu za mesic, s tim, ze pred zkouskami se tento pocet zvysi o tisk zpracovanych otazek.

Mohl bych se prizivit :-[?

Doslouzila mi eony veku stara plivacka HP920. Po dialogu se svym podvedomim jsem zakotvil u barevneho laseru, jen musim konstatovat, ze o nich vim prd. Ta barva tam neni na fotky, pouze pro obcasny tisk bookletu a dokumentu s grafy, cenu jsem si nasadil do peti litru penez ceskych (vc. vypalneho). Mohlo by byt tohle?

do laserových barev nevidím, netuším jak jsou na tom s ekonomikou. chválabohu toner nevysychá - u inkoustovek je plnění barev nesmyslnou investicí.
levné čb laserovky mají kvůli ceně též startovní náplň (u mě 500 listů), pak se kupuje normální toner, starý zásobník jde asi recyklovat.
tady píšou taky ships with 700 pages Starter Toner Cartridge
lanka, 32mb ram - co si víc přát.
snad se ozve nějaký poučenější prodávající/servisující.

CLP 300 a CLP 310 jsou OK, na CLP 315 pozor - má volaké podivné počítání stran a už několik zákazníků mi přineslo toner, který tiskačka hlásila jako prázdný, ale přitom bylo uvnitř cca 20% objemu. Takže má ty náklady trochu jinde, než se uvádí. Co se s*ačkovosti CLP 300/310 týče, zatím jsem řešil jen prasklý transfer belt u paničky z kanclu, Samsung vyměnil bez keců v záruce (čekal jsem, že by se mohli po roce a půl hádat, že je to spotebák).

Podobny problem jsem resil zhruba pred rokem, rezignoval jsem z tisku barev, na tohle mam levny inkoust, nakonec zvitezila obyc cernobila laserovka Konica Minolta PagePro 1350W, startovaci napln na 1500 stranek 5% pokryti, moznost eko modu, pote plnohodnotny toner na 3000 nebo 6000 vytisku, tisknu na ni hojne v tom eko modu, ukazatel stavu toneru je cca na ctvrtine, nezjistoval jsem zatim ceny novych toneru nebo repasu. Taky koukam ze za rok se cena vysplhala o dost nahoru, ja ji porizoval za 1340,- Kc vcetne dane, byla to vtehdy jedna z nejlevnejsich na trhu, tedy cim bych se nyni ridil, tak to je samozrejme porizovaci cena vs zavadeci toner a take cena noveho nebo repasu.

Edit: ted jsem jen zbezne cucel na ceny toneru u te Minolty, originalni na 6000 stran cca 2900,- kvalitni repas zhruba polovinu, zivotnost fotovalce cca 20 000 stranek, timto se netreba zabyvat.