Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Diskety windows 95

Možná blbost ale přesto:
Dá se z instalačního cd nějak vytáhnout instalační diskety?
Do notebooku nakonec dávat 3.11 nebudu- hrozná piplačka a tak raději 95.
Jenže cd-rom není ve výbavě.
A disk připojit jinam nejde- jakýsi nestandardní konektor.
Díky
A nebo kde ty diskety sehnat? Microsoft asi těžko. Bazar?

Blbě. Nějak to (nestandardně!) jde, ale je to extrémní otrava, to už bys nainstalovat a sesíťoval Win 3.11 mezitím dvakrát a udělal upgrade po síti.

Já originální diskety Win95 mám, ale není o co stát. Instaluj CDROM verzi, disketová toho obsahuje míň a navíc je to ta úplně první nejzabugovanější verze. Pořiď si Win 95 OSR2, zkopíruj instalačku na disk po síti nebo v DOSu laplinkovým kabelem.

Spustaciu disketu mas na www.bootdisk.com (a potom mozes pouzit laplink a totalcommander apod)
Instalacne diskety obsahuju tusim kazda jeden z tych .cab co su na CD, ale kedze tie cab su 1.7MB tak tie diskety su specialne naformatovane, na to zabudni to sa uz ani nepamatam cim sa to dalo takto sformatovat.

Disk pripojit jinam urcite jde, dokial sa pamatam tak ziadne disky s nestandardnymi konektormi neexistovali len normalne PATA (2.5") a na to su redukcie. Do toho neratam tie MFM disky v 20kilovom 8086 v roku 1980, to urcite nemas :-)

Inac ak to chces prehadzovat tak vytvorenie oddielu a formatovanie (napr. format aj so switchom /s nech to hned prikaz format urobi aj bootovacie) odporucam robit na notebooku (prikazmi fdisk a format po nabootovani z bootdiskety Win95, www.bootdisk.com). Na inom PC potom len kopirovat subory, nevytvarat oddiel (moze byt rozdiel v CHS preratavani u BIOSov a pri vytvarani oddielu inde by to nemuselo nabootovat na NB)

Ešte máš teoretickú možnosť ak nie je CPU napajkovaný ale je štandardný procesor v sockete vymeniť ho za DX2. Bolo to tuším IBM DX2 66MHz vyskytovalo sa aj pod označením Cyrix. Bol to identický chip. Proste sa to len vymenilo v sockete a fungovalo to. Ešte to boli procesory 5 Volt.